1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Afif Demirkıran’ın 8 Mart mesajı
Afif Demirkıran’ın 8 Mart mesajı

Afif Demirkıran’ın 8 Mart mesajı

Siirt Milletvekili Afif Demirkıran 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

A+A-

Demirkıran, yayınladığı yazılı açıklamada şu satırlara yer verdi :

 

Tüm dünyada, toplumumuzun direği; annelerimiz, eşlerimiz, kızlarımız ve bacılarımız olan, kadın olmanın erdemini ve onurunu yüreğinde hisseden ve hayatın her alanında yer edinmiş kadınlarımızın, daha eşit, daha müreffeh ve daha huzurlu bir yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri ve tüm dünyada Birleşmiş Milletlerin 16 Aralık 1977’de aldığı kararla uluslar arası niteliğe kavuşmuş bu günü her yıl 8 Mart’da çeşitli etkinlikler kutlamaktayız.

 

Milli ve manevi değerlerin korunmasına özen göstermeyi şiar edinen, ailevi değerlere en üst seviyede sahip çıkan bir anlayışa sahip olmamız münasebetiyle toplumun çekirdeğini oluşturan ailenin, ailenin direği olan kadın kimliğinin güçlenmesi bizim için ziyadesiyle önemlidir.

 

Eşit ve demokratik bir toplumun en büyük gerekliliği cinsiyet ayrımı da dahil olmak üzere her türlü ayrımsamadan uzak bir bakış açısıdır. Kadınlarımızın sosyal, siyasal ve ekonomik hayata olabildiğince hızlı entegre olması ve eğitim seviyesinde ki artış bu süreci hızlandırma noktasında, ziyadesiyle gecikmiş bir gerekliliktir. Ülkemizin ve toplumumuzun genel anlamda gelişmişlik seviyesi, bu entegrasyonun hızlı ve sürekli bir faaliyet olarak güncel kalmasıyla mümkün olacaktır.

 

Doğumdan ölüme kadar, hayatımızın her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden fedakâr kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutlar, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Afif DEMİRKIRAN

Siirt Milletvekili

Bu haber toplam 1925 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!