1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. (ADSL) İnternet Bağlantısızlığı Vatandaşları Bıktırdı!
(ADSL) İnternet Bağlantısızlığı Vatandaşları Bıktırdı!

(ADSL) İnternet Bağlantısızlığı Vatandaşları Bıktırdı!

Son zamanlarda vatandaşların fazlaca şikayetlerini dile getirdikleri ADSL hizmetleri konusunda ve özellikle Siirt TTNet için vatandaşların şikayetleri bitmek bilmiyor. Bağlantısı için sürekli arıza bildirmek zorunda kalan ve sürekli olarak da arızanın ken

A+A-

                  Son zamanlarda vatandaşların fazlaca şikayetlerini dile getirdikleri ADSL hizmetleri konusunda ve özellikle Siirt TTNet için vatandaşların şikayetleri bitmek bilmiyor. Bağlantısı için sürekli arıza bildirmek zorunda kalan ve sürekli olarak da arızanın kendisinden kaynaklandığı geri dönüşümü ile karşılaşan vatandaşlar dertlerini kime anlatacaklarını şaşırmışlar.

                Konu hakkında bize şikayetlerini (adı bizde saklı anlatan) bir bayan okurumuz yaşadığı olumsuzlukları şöyle dile getirdi “Bundan 2 hafta önce ADSL bağlantımla ilgili yaklaşık 2 aydır sorun yaşıyordum, sürekli olarak bana sorunun bina tesisatından kaynaklandığını söyleyerek benim sorunu çözmemi istediler, ben de sürekli olarak elektrikçi çağırarak sorunu kendim çözmeye çalıştım ama her defasında servis ücreti olarak 20 TL ödediğim elektrikçiden bir sorun olmadığını öğrendim. Tam olarak 6 kez arıza kaydı yaptırttıktan sonra Telekom yetkilileri sorunun kendilerinden kaynaklandığını ve çözdüklerini söylediler. İyi ama ben 2 ay hizmet alamadığım ve sürekli olarak fazladan elektrik bakım ücreti ödediğim hattımın parasını düzenli bir şekilde ödedim? Benim gibi mağdur olan arkadaşlar var ama uğraşmak istemedikleri için bazıları aboneliklerini bıraktılar.”

SİİRTLİLER.NET

                Diğer bir vatandaşın şikayeti ise şöyle “Son 5 günde 6 kez arıza kaydı yaptırdım. İlk gün bana telefonla saat 08:19 da geri dönülerek modeminiz bilgisayara yüklenmemiş, tekrar yükleyin dediler yaklaşık 40 dakika modem yükleme cd si aradım ve cd yi bulduğum zaman 444 0 375 i aradım tam konuyu anlatacaktım ki karşımdaki kişi bana Siirt genelinde saat 08:21 de başlayan genel bir arıza olduğunu söyledi yani bana cd yi aratmaya başlattıklarından 2 dakika sonra. Yüklü olduğunu bildiğim modemi tekrar yüklemedim ve o akşam Telekom yetkilisinin yüklü olmadığını iddia ettiği ama yüklü olan modemimle bağlanmayı başardım. Ertesi günü yine bağlanma sorunu yaşadım yine genel bakım dediler. Sonra yine yaşadım. En son 02 Şubat akşam saat 23:30 a kadar bağlanabildiğim hattıma maalesef saat 24:00 sıralarında yine bağlanamadım. Arıza kaydı yaptırdım ve 03 Şubat gündüz 444 0 375 i arayarak hala bağlanamadığımı söyledim, karşıdaki görevli bana “ sizin eve gidilmiş ve Telekom kendi modemiyle test yapmış sorun sizin evde cevabı aldım. Eve gelinmediğini modem denemesin yapılmasının imkansız olduğunu çünkü modem için kullanacakları elektrik bağlantısını alacakları dükkanın kapalı olduğunu (daha önce yapmışlardı ve sorun yine kendilerindeydi!) karşıdaki bakkala sorduğumu, kapıcımıza sorduğumu ve telekomdan hiç kimsenin gelmediği bilgisini aldığımı belirttim. Yine de elektrikçi çağırarak tesisatı-hattı kontrol ettirttim ve sonuç bir sorun olmadığı yönündeydi. Aylık 8mb limitsiz bağlantı için ödediğim 99 TL nin karşılığını böyle mi alacağım? Aynı hattın telefonu rahat çalışıyor, direk telefon hattını da modeme bağladım yani telekomun tüm alternatif sorun çözümlerini yerine getirdim. Daha önce de sorun yaşadım ve sürekli bina tesisatı hatası demelerine rağmen hep sorun telekomun kendisinde çıktı. Bina tesisatımda sorun yok. Bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyorum! ”

                Ayrıca son zamanlarda yaşanan internet bağlantısı hızındaki yavaşlamalar hakkında da bilgilendirilmek isteyen vatandaşlar bu konuda ilgililerden açıklama bekliyor.

SİİRTLİLER.NET

 

                Böyle dev bir şirketin küçük sorunları halletmesi gerektiği yönünde görüş bildiren uzmanlar, internet servis sağlayıcı hizmetinde büyük bir aslan payını elinde tutan şirketin daha dikkatli olması gerektiğini söylediler. Görüşüne başvurduğumuz uzmanlar sorunun şirket alt yapısından çok iletişimsiz hizmet veren personelde olabileceğini belirttiler. TTNet gibi dev şirketlerin de zaman zaman böyle sorunlar yaşayabileceğini belirten uzmanlar sorunun gerekli mercilere iletildikten sonra halledileceğine inandıklarını söylediler.

                Siirtliler.Net olarak habere cevap hakkı için kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu ve mağdur vatandaşlarımızın sorunlarının halledildiği müjdesini beklediğimizi sorumlu habercilik anlayışı olarak belirtmeyi bir borç biliyoruz.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 4089 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!