1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Adnan Öktüren hiçbirşey kaybetmedi
Adnan Öktüren hiçbirşey kaybetmedi

Adnan Öktüren hiçbirşey kaybetmedi

“birileri ne der?” endişesiyle ya da beklentisiyle yazılmayan satırlar nettir. Sevenin sevgisi, sevmeyenin hasedini arttırır.

A+A-

 

Siirt’in dedikoducuları, fitnebazları memleketin kaderini istila etmişler. “Hamam karıları” tabiri argoda kullanılan sözdür. Bazı yerlerde “hamamcılar” olarak ta adlandırılır. Dedikoduya bayılırlar. Haftanın belli günleri sürekli hamamda bir araya gelirler ve başlarlar çekip-çekiştirmeye. Falanın parası, filanın kızı, ötekinin evi, berikinin ayıbı vs. vs. Sonra tüm bu fitne/fücur fesatçı kadınlar hamamdan çıktıkları gibi duyduklarını mahallede dallandırıp budaklandırırlar. İşte onlara “hamamcılar” deniliyor.
 
Konuyu Adnan Öktüren’e getireceğim. Kimilerinin tansiyonu yükselecek bu satırları okurken, kimilerinin de yüreğine su serpilecek. Derdim ne kimilerinin tansiyonunu yükseltmek ne de kimilerinin de yüreğine su serpmek. Siirt, sayısı çok fazla olan ve yukarıda kısaca tarif ettiğim “hamamcılar”dan kurtulmadıkça, sayılarını azaltmadıkça, onları değersizleştirip itibarsızlaştırmadıkça GE-LİŞ-ME-YE-CEK-TİR!
 
Adnan Öktüren, “haşa” eleştirilemez diye bir kaide yok.
Hata yapmaz mı? Bal gibi de yapar, her insan gibi.
Her eleştiren yukarıda tarif ettiğim insan sınıfına mı girer? Hayır!
Kendisine kıymet veren herkes “yalaka mıdır?” Hadi lan!
 
Diyarbakır’da düzenlediği Siirtliler Gecesi’nde Türkiye’nin her tarafından yüzlerce Siirtliyi bir araya getirdi. Gecede her meslek grubundan, farklı siyasi görüşlerden, Arap, Kürt, Türk her etnik yapıdan Siirtliler o gecede buluştular.
 
Hayatları boyunca 3 Siirtliyi bir araya getirmemiş olanlar kendi hamamlarında bir araya gelerek: “siyaset için yaptı” dediler.
 
O geceye davetli olarak katılan Fadıl Akgündüz, Diyarbakır’daki Siirtli üniversite öğrencilerine dönem sonuna kadar burs sözü verdi. Okullar kapanana kadar yüzlerce öğrenci Diyarbakır Siirtliler Derneği’nden her ay burslarını aldılar.
 
Hayatları boyunca bir öğrenciye tek bir kalem almamış olan Hamamcılar yine iş başına geçerek “Adnan Öktüren sanki kendi cebinden verdi” dediler. Aynı cümleleri dağıtılan yüzlerce koli gıda yardımları için de söyleyecek kadar iğrençleşmişlerdi.
 
Fadıl Akgündüz “abi takım sana emanet” dedi ve kulübü gölge başkan olarak aldı. Kulüple ilgili eksikliklerini, hatalarını, arzulanan sonuçları elde edemeyişini eleştirenleri kutluyorum ve çok doğru bir şey yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ama aynı kişileri; kulübü İstanbul’dan alıp Siirt’e getiren, Siirt esnafının para kazanmasına neden olan Öktüren’e bir teşekkür bile edemedikleri için de ayıplıyorum.
 
Peki ya Hamamcılar! Yine kendilerine yakışanı yaparak “Sanki Adnan Öktüren, kulübe kendi parasını harcadı” dediler. Be kardeş çok biliyorsun da madem Fadıl Akgündüz’e “kulübü bana teslim et” deme cesaretini gösterseydin de görseydik seni “Akgündüz’ün kapısından içeri girebilecek miydin acaba diye”
 
Yahu elin adamı Tanju, senin memleketine gelecek ve senin hemşehrilerinin, taraftarının, yönetiminin arasına nifak sokacak ve sen buna cesaret vereceksin. İyi de be sevgili ağabeyciğim sen değimliydin Adnan Öktüren, başkan iken yan yana fotoğraflar çektiren? Tanju’yu görünce abdestin ne oldu da bozuldu?
 
Tanju’nun yanındayken Adnan Öktüren’in arkasından erkek kesilenlere hitaben facebook ve twitter hesaplarımdan yazmış olduğum “Tanju gider ve Adnan Öktüren kalırsa lütfen aynı erkekliği o zaman da gösterin olurmu?” şeklindeki mesajımı niçin dikkate almadınız?
 
Adnan Öktüren’i her eleştireni “memleket sevdalısı” ama onu her seveni de “menfaatçi, yalaka takımı” olarak bellediniz. Ulan oğlum! Sizin kalbinizde sevgi yok sevgi! Her eleştiren aynı değildir, her seven de aynı değildir. 
 
Ve son olarak,
 
10 Haziran 2012 tarihindeki Siirtspor kongresinde kürsüye çıkan Öktüren’in şu sözleriyle yazıyı sonlandırıyorum: “Hasetten, kişisel döngülerden vazgeçin!”
 
Eyüp GÜZEL
 
Bu haber toplam 4354 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!