1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Adnan Öktüren, dev buluşmaya hazırlık yapıyor
Adnan Öktüren, dev buluşmaya hazırlık yapıyor

Adnan Öktüren, dev buluşmaya hazırlık yapıyor

Diyarbakır Siirtliler Derneği Başkanı Adnan Öktüren, Diyarbakır’da geniş katılımlı bir Siirtliler Gecesi için kolları sıvadı.

A+A-

Başkanlığını Adnan Öktüren'in yaptığı Diyarbakır Siirtliler Derneği, aralarında Türkiye'nin çeşitli vilayetlerinde faaliyette bulunan Siirt Derneklerinin de bulunacağı bürokrasi, siyaset, kültür, sanat ve iş dünyasından önde gelen insanlarının katılımıyla gerçekleştirilecek büyük bir Siirtliler Gecesi tertipliyor.

Benzer organizeyi bundan 4 yıl önce yapmış olan Diyarbakır Siirtliler Derneği, o geceden Diyarbakır’da üniversite okuyan 41 öğrenciye burs sağlamıştı. Ocak veya Şubat ayı içerisinde ikinci geceyi yapmak için şu sıralar hazırlık çalışmalarını sürdüren Dernek yönetimi, daha geniş katılımlı bir program ile Diyarbakır’ın gibi Türkiye’nin birçok vilayetinde Siirtlilerin önemli bir güç olduklarına vurgu yapacak.

Gecede bir süredir Siirtliler.Net tarafından gündemde tutulan “Siirtliler Federasyonu” ile ilgili görüş alışverişlerinin de yapılabileceğini bildiren Başkan Öktüren geceyle ilgili şu bilgileri verdi:

4 yıl önce yine bir Siirtliler gecesi düzenlemiştik. O gecede tam 41 üniversite öğrencimize burs kazandırdık. O burslar sayesinde öğrenimini devam ettirenler arasında okulunu bitirerek şu anda Siirt’te veya çeşitli vilayetlerde doktorluk yapan, kendi işini kuran, oldukça başarılı genç hemşehrilerimiz bulunuyor. Gecede tam bir Türkiye mozaiği oluşturacağız. Türk, Kürt, Arap sanatçılarımızı gecede ağırlayacağız. Siirt’teki STK temsilcileri, kurum müdür ve amirleri, Milletvekillerinin yanı sıra çeşitli vilayetlerde faaliyette bulunan Siirt derneklerimizi de bu dev buluşmamızda konuk edeceğiz. Konuşmalar, yerel ve ulusal türkülerimizin de olacağı gecenin detaylarıyla ilgili henüz net bir program çıkarmadık. Programın geniş içeriğiyle ilgili bilgileri basın kanalıyla Siirt kamuoyuna aktaracağız.

Bu haber toplam 3905 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!