1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adaylar sandık Başında
Adaylar sandık Başında

Adaylar sandık Başında

Saat 06.00 itibari ile genel seçimler için oy kullanılmaya başlandı. Vatandaşların erken saatlerden itibaren oy kullanmak için bağlı bulundukları bölgedeki sandık başlarına gidiyor.

A+A-

Yeni mecliste Siirt’i temsil edecek adaylarda tek, tek oylarını kullandı.

Sabahın erken saatlerinde Bağımsız Aday Gülten Kışanak ve Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak oylarını kullanmak için sandık başında hazır bulundular. Daha sonra sırasıyla AK Parti milletvekili adayları Afif Demirkıran ve Osman Ören de oy kullanmak için kullanacakları sandıkların başında hazır bulundular son olarak AK Parti il başkanı Ali İlbaş ta oyunu kullandı. Siyasiler oy kullandıktan sonra genel seçimler için görüşlerini belirttiler.

 

 Gülten Kışanak ‘Çıkışta bu gün Türkiye de milyonlarca yurttaşımız oy kullanıyor. Ben umut ediyorum ki halkın iradesinin üzerine gölge düşmez. Zaten halkımızın üzerinde yasal ya da yasal olmayan anti demokratik engeller var. Umuyorum ki bu gün halkımız tercihlerini demokratik bir şekilde yaparlar. Ve yine umuyorum ki bu seçim Türkiye’deki sorunlara köklü bir çözüm olur ve artık bu ülkeye barış özgürlük ve demokrasi getirir.

 

Selim Sadak ‘ Bu gün burada hayatımıza ve demokrasimize yön verecek bir seçim günündeyiz. Vatandaşlarımız kendi iradelerini kullanarak barış ve demokrasi için oylarını kullanacaklar ama bu gün yine burada bir haksızlığı söylemek istiyorum oy pusularının dizilişi ve yazılışı adil değildir. Bağımsız adaya verilen sıralamada isimlerin o kadar ufak yazılması bu haksızlığın olduğunu gösterir ama yinede bu seçimin ülkemize barış demokrasi ve hayırlar getirmesini diliyorum.

 

Afif Demirkıran ‘Kendimin 1968 yılında mezun olduğum okulda bir kez daha oy vermek güzel bir duygu. Altmış güne aşkın yapılan kampanyaların sonucunda bu gün tercih gününe geldik. Bütün partiler seviyeli bir çalışma yaptı umut ediyorum ki gecenin geç saatine kadar sükunetli bir gün geride bırakırız. Bu seçimlerin ilimize bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Osman Ören Bu gün ülkemiz için olduğu kadar ilimiz için de tarihi bir gün. Umuyorum ki bu gün geleceğimize ışık tutacak ve ülkemizin kalkınmasın devamı için yeni bir başlangıç daha olacak sonuçlar halkımız hakkında hayırlı olsun.

 

Ali İlbaş Son dokuz yıllık çalışmalarımızın meyvesini aldığımız bu günlerde tekrar bu çalışmaları devam ettirmek için halkın öz iradesi ile sandık başlarındayız. Sonuçu vatanımıza milletimize ve Siirtlimize hayırlı olsun

Bu haber toplam 4232 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!