1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Aday Adaylarının alışkanlıkları
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Aday Adaylarının alışkanlıkları

A+A-

Siyasi partilerin hareket kabiliyetlerine baktığımızda AK Parti’nin bu konudaki maharetini teslim etmek gerekiyor. Seçim atmosferinin hareketlilik ve teşkilatlanma alanında en dinamik ve hızlı parti olduğunu söylemek mümkün. Bu durum Aday Adayları sürecinde de kendisini gösteriyor.

Erken seçim kararı alındı ve Cumhurbaşkanı Adayını belirleyip seçim çalışmalarına başladı bile. Aynı şekilde Genel Milletvekili Seçimleri için aday adayları sürecini neredeyse tamamlamak üzere. Partisinden milletvekili olabilmek için Aday Adayları başvurularını yaptı ve 3 gün daha uzatarak Aday Adaylığı başvurularını sonlandıracak. Haftaya tüm Türkiye’de temayül yoklamalarını gerçekleştirmiş olacak.

AK Parti’den Aday Adayları gayet olması gerektiği şekilde gerek Genel Merkeze gerekse de bulundukları İllerdeki teşkilatlara giderek başvurularını yapıyor ve sosyal medyadan başvuru sırasında çekilen fotoğraflarını takipçileriyle paylaşıyorlar.

AK Parti’de durum böyle iken bölgemizde ikinci güçlü parti olan HDP’de durum tam tersi. Aday Adayları var mı, varsa kimlerdir kimse bilmiyor. Kendi tabanlarında belirsizlikler, soru işaretleri almış başını gidiyor.

HDP’deki bu belirsizlikler sürerken bir de HDP Genel Merkezinin almış olduğu karar tuhaf ve hatta saçma karşılandı. Alınan kararla Siirt’te HDP’den milletvekili olabilmek için Aday Adaylığı düşünen bir kişi başvuru evraklarını Siirt’teki HDP binasına gidip teslim edemiyor. Ne yapacak peki? Evraklarını hazırlayıp Diyarbakır’a gitmek zorunda. Evrağın eksik ise Siirt’e dön tamamlayıp bir daha gel!

Bu yazı toplam 2210 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum