1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aday adaylarında temayül yoklaması çalışmaları
Aday adaylarında temayül yoklaması çalışmaları

Aday adaylarında temayül yoklaması çalışmaları

AK Parti’den Siirt milletvekili aday adaylığı başvuruları 14 Mart Pazartesi günü sonlandı.

A+A-

AK Parti’den Siirt Milletvekili aday adaylığı için müracaat edenlerin sayısı 44’te sonlandı. Toplumun değişik kesimlerinden aday adaylığı için müracaat edenler arasında Siirt’ten olduğu kadar Siirt dışından da yoğun başvuru yapıldı.

Aday adayları delegeleri kıskaca aldı

Başvuru yapan aday adaylarının bir kısmı ellerinde temayül yoklamasına katılacak delegelerin listesiyle Siirt Merkez ve ilçelerinde yoğun bir çalışma yaparken bir kısım aday adayları ise İstanbul ve Ankara gibi illerde partileri tarafından aday gösterilebilmeleri için çalışma içerisine girdikleri görülüyor.

MERKEZ MAHALLE TEMSİLCİLERİ OY KULLANACAK

İLÇE MAHALLE TEMSİLCİLERİ İSE BELLİ EDĞİL

Temayül yoklamasından önce tanışma ve aday adayı tanıtma toplantısı düzenlenecektir. 18 Mart Cuma günü temayül yoklamasında oy kullanacaklar ile parti yönetimi arasında bir toplantı tertip edilecektir. Temayül yoklamasından çıkan sonuçların tek başına belirleyici olmayacağı ancak aday belirlemede etken olacağı bildirildi. Siirt Merkez’e bağlı mahalle temsilcilerinin temayül yoklamasında oy kullanacaklar ancak ilçelere bağlı mahalle temsilcileri için durum net değil.

TEMAYÜL SANDIKLARININ AÇILACAĞI YER BELLİ DEĞİL

Belli olmayan bir başka durum ise temayül yoklamasında oy sandıklarının Siirt’te mi yoksa Ankara’da mı açılacağı meselesidir.

Bu haber toplam 3173 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!