1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Açılışımız görkemli bir törenle gerçekleşti
Açılışımız görkemli bir törenle gerçekleşti

Açılışımız görkemli bir törenle gerçekleşti

Siirtliler.net ile Tophane Haber adlı internet sitelerimizin açılışı kışın son güneşli günlerinde görkemli bir törenle gerçekleşti.

A+A-

Siirtliler.Net ile Tophane Haber’in kendi mülkü olan büronun bulunduğu Karabaş Caddesi üzerindeki törene çok sayıda davetlilerin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.

Açılış töreninin yapılacağı cadde üzerinde sabahın ilk saatlerinde balonlar ile flamalar asıldı. Saat 11.00’de başlanacak olan açılış törenine sabah saatlerinden itibaren gönderilmeye başlanan çelenklerle tören alanı daha da renklenmeye başlandı. Tören alanına kurulan fotoğraf standı davetliler tarafından ilgiyle incelendi.

Programın sunuculuğunu yapan Siirt Bağtepe Derneği Başkan Yardımcısı Adem Süzgün’ün tören alanına ve davetlilere olan adaptasyonu takdir edildi. Süzgün, “Yerelden Ulusala sloganıyla yola çıkan Tophane Haber ile Siirtliler.Net’in açılış törenine hoş geldiniz. İstanbul’un en eski semtlerinden Tophane’de kendi yerinde faaliyet gösterecek olan kardeşimiz Eyüp Güzel, gazeteciliğin yanı sıra STK’lar, yerel yönetimler ve vatandaşlar arasında köprü vazifesini yorulmak bilmeden göstermektedir. Bugüne kadar yaptığı çalışmaların, bundan sonraki yapacağı işlerin teminatı olduğunu biliyor kendisine teşekkür ediyoruz.” Sözlerinin ardından kürsüye her iki gazetenin sahibi Eyüp Güzel’i davet etti.

Siirtliler.Net ile Tophane Haber’in Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel, “Yerelden ulusala sloganıyla yola çıktık. Medya bir güçtür. İstiyoruz ki bu güç hepimizin gücü olsun” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra kürsüye davet edilen İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı ve Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Özsavaş; “Burada bulunmaktan büyük keyif alıyorum. 3 yıldır bu bölge insanlarıyla görev yapıyorum. Buranın huzuru, güvenliği anlamında birlikte çok şeyler yaptık. Faaliyetlerimizi hakkında bilgilendirmek anlamında basının çok önemli olduğunun farkındayız. Medyanın gücü tartışılmaz olduğuna inanıyorum.” Dedi.

Kürsüye en son davet edilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ise, “Eyüp kardeşim kendisi için önemli olan bugünde bizleri buraya davet etti. Onun adına burada bulunan herkese hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. İki önemli konu var. Medya ve internet. İçinde  bulunduğumuz çağ bilişim ve iletişimdir. Eyüp kardeşim bu çağı yaşayan bir insan. Bugün onun bir odalık mekanını anlamlı kılan şey, yaptığı işin büyüklüğüdür. Hem Siirt’te hem Tophane’de. Tophane’den Tophaneli aydın bir insanını buradan yetiştirdi. Basının ne olduğunu biliyor. Ama en önemlisi bu mecraları kullanmasını biliyor. Kendisini bir başkan olarak kutluyorum.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından açılış töreni son buldu.

AÇILIŞ TÖRENİNE KATILANLAR

Siirt Milletvekili Osman Ören, Ulaştırma Bakanı tarafından Vali Musa Çolak ile birlikte Siirt yatırımları konusunda son anda davet edilmesi üzerine gelemeyip çelenk gönderdi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu (Katılamayıp bizzat telefonla aradı ve mektup gönderdi.)

İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı, İlçe Emniyet Müdürü, Siirtliler Derneği, Tophane Derneği, Halenzeliler Derneği, Fersaflılar Derneği, Gönülbağı Vakfı, Tayfun Spor Kulübü, Tillolular Derneği, Bitlisliler Derneği, Bitlis Zenderliler Derneği, Kardeşlik Derneği, Firuzağa İlköğretim Okulu Müdürü, Fındıklı Lisesi Müdürü, Esnaflar ve vatandaşlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4718 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!