1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÇI: Öğrencilere dershane desteği başarıyı arttırıyor
AÇI: Öğrencilere dershane desteği başarıyı arttırıyor

AÇI: Öğrencilere dershane desteği başarıyı arttırıyor

SODES kapsamında dershanelere gönderilen öğrencilerin durumlarını sürekli takip eden Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bugünkü durağı Siirt Açı Dershanesiydi.

A+A-

SODES kapsamında Siirt Valiliği tarafından yürütülen maddi durumu yetersiz ve başarılı olan öğrencilerin SBS ve ÖSS’deki derecelerini arttırmak ve katkı sunmak amacıyla Siirt İl ve İlçelerinden toplam 2 bine yakın öğrenci dershanelere gönderilmektedir.

Dershanelere gönderilen öğrencilerin durumlarıyla ilgili Siirt Milli Eğitim Müdürlüğü periyodik zamanlarda dershaneleri ziyaret ederek öğrencilerin durumları hakkında bilgi almaktadır. Bugün Şube Müdürü Cengizhan Başaran, Siirt Açı Dershanesi’ni ziyaret etti. Öğrencilerin SBS ve ÖSS’deki gelişmeleriyle ilgili Açı Dershanesi Müdürü Güzide Sevgili’den alınan bilgilerin memnuniyet verici olduğu belirtildi.

SİİRTLİLER.NET

DERSHANELERİN ÖNEMİ DAHA İYİ ANLAŞILMAYA BAŞLANDI

Siirt M.E.M. Şube Müdürü Cengizhan Başaran: “Öğrencilerimizin dershanelere devamlılıkları ve başarı durumlarıyla ilgili genel bilgi almak için ilimizdeki dershaneleri ziyaret ediyoruz. Geçmiş yıllarda dershanelere iyi bir gözle bakılmıyordu. Gerek Milli Eğitim gerekse okullarımız dershanelere hep negatif bakmaktaydı. Ama bugün bu anlayış değişti. Artık birlikte çalışmalar yapmanın önemi daha iyi kavrandı. İlimizin eğitim çıtasını yükseltmek adına ortak faaliyetler yürütülüyor. Yaptığımız bu ziyaretlerde öğrencilerimizi geçen yıla oranla bu yıl daha heyecanlı ve başarılı olduklarını görüyoruz.” dedi.

 

BU YIL EĞİTİMDE BİR HEYECAN SÖZKONUSU. MUHAFAZA EDİLMELİDİR

Açı Dershanesi sahibi Vahit Kayar ise: “İlimizin eğitim başarısının bu sene daha da artacağına inanıyorum. Eğitimde bu yıl genel bir heyecan var. Valimiz, Milli Eğitim Müdürümüz, Okul idarecilerimiz ve dershaneler olarak komple ilimizin eğitim çıtasını yükseltmek için bu işe sarıldık. İlçelerimizle birlikte bu proje kapsamında 2 bine yakın öğrencimiz dershanelere gönderiliyor. Geçtiğimiz günlerde Eruh Kaymakamı dershanemize gelerek ilçelerinden gönderdikleri öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldılar. Takip etmeleri bu meseleye verdikleri önemi gösteriyor. Bu heyecan muhafaza edilmelidir.” dedi.

Bu haber toplam 2707 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!