1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Açı Dershanesi, Siirt’in yüzünü güldürdü
Açı Dershanesi, Siirt’in yüzünü güldürdü

Açı Dershanesi, Siirt’in yüzünü güldürdü

SBS’de Türkiye birincisi çıkaran Siirt Açı Dershanesi, Siirtlilerin göğsünü kabarttı

A+A-

Son yıllarda üzücü hadiselerle Türkiye gündemine gelen Siirt’in, SBS’de Açı Dershanesi öğrencisi Emre Işıktaş ile ülke birincisi çıkarması Açı Dershanesi kadar Siirt’in de başarısı olarak değerlendirildi.

Bugün dershane yönetimince yapılan basın açıklamasında Türkiye birincisi olan M.Emre Işıktaş’a bir adet laptop bilgisayar hediye edildi.

Açı Dershanesi Müdiresi Güzide Sevgili yaptığı açıklamada, “Her yıl il şampiyonu çıkarıyorduk. Ancak bu bize yetmedi. Türkiye birinciliği çıkardık. Artık biz sadece bir öğrenciyle Türkiye birinciliği değil, her alanda ayrı öğrencilerimizle Türkiye birinciliği istiyoruz.  Türkiye birincisi olan öğrencimiz Emre Işıktaş 100 soruda 100 doğru cevap vererek bize, kendisine, ailesine ve okulu olan Alparslan ilköğretime gurur yaşatmıştır. Verdiğimiz emekler helal hoş olsun diyoruz. Siirt’te ilk 10’da beş öğrencimiz var. Sloganımız sadece bireysel başarı değil, kitlesel başarıdır. SBS’de Siirt şartlarını aştık. Başarılarımızı özellikle öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle bir ekip ruhu içerisinde elde ediyoruz. Sayın Valimizle az önce görüştük ve kendisi de bizimle bir konuda hemfikirdi. O da bu başarılı gençlerimizi, bu değerlerimizi Siirt’te tutabilmemizdir. Biz Açı Dershanesi olarak buna azami gayret gösteriyor ve başarılarımızı Siirt’te tutmaya çalışıyoruz.”

Siirt Açı Dershanesi öğrencilerinden Halil Kılıçaslan, Yunus Emre Tok ve Furkan Elma toplamda birer yanlış, Tuğba Hato, Emre Ege üçer yanlışlarla sonuçlandırdıkları sınavlarda Açı’nın bireysel kadar kitlesel başarılarını da göstermiş oldular.

SİİRT’İN BAŞARISIDIR. İLİMİZİN BU BAŞARIYA İHTİYACI VARDI

Açı Dershanesi sahibi Vahit Kayar, Siirt’in son yıllarda kamuoyunda yansıtılış biçimine dikkat çekerek Siirt’in böyle bir başarıya ihtiyacı vardı dedi. Vahit Kayar yaptığı açıklamada, “8.Sınıflarda Türkiye birincisi olan öğrencimiz M.Emre Işıktaş’ın bu başarısı bizim için sürpriz olmadığı gibi biz bu sonucu geçen ayın başında da kendimizden emin bir şekilde basın kanalıyla açıklamıştık. Kimileri kendinizden bu kadar emin olmayın daha sonuçlar açıklanmadı şeklinde bizleri eleştirdilerse de biz işimizi bilerek yapıyoruz ve alacağımız sonuçtan da emindik. Öğrencimiz Emin Işıktaş ile aldığımız Türkiye birinciliğine Siirt’in ihtiyacı vardı. Çünkü son yıllarda ilimiz Siirt farklı biçimlerde yansıtılmaktaydı. Biz bu açıdan da Türkiye birinciliğini oldukça manidar buluyoruz. Bu başarı sadece dershanemizin değil, Siirt’in de bir başarısıdır. Bu tür başarılı gençlerimize devlet büyüklerimiz, işadamlarımız sahip çıkmalı, takdir etmeli, teşvik etmelidir diye düşünüyoruz.” dedi.

Ankara’dan bir hemşehrimiz ödüllendirmek istediğini bildirdi

Vahit Kayar açıklamalarını, “ilk haberimiz Siirtliler.Net sitesinde çıktığında haberi Ankara’dan okuyan bir işadamı hemşehrimiz Türkiye birincisi olan öğrencimize hediye almak istediğini Eyüp Güzel beye iletmiş. Bunu çok manidar bulduğumuz gibi, başarılı gençlerimizi bu tür ödüllerle gayretlendirmiş, teşvik etmiş olduğumuzu bildirmek istiyorum.” sözleriyle sürdürdü.

Bu haber toplam 8395 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!