1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdulhamit Şeker İstanbul 2. Bölgeden Aday Adayı
Abdulhamit Şeker İstanbul 2. Bölgeden Aday Adayı

Abdulhamit Şeker İstanbul 2. Bölgeden Aday Adayı

AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olan ve İstanbul’da yaşayan Siirtli hemşerimiz Abdulhamit Şeker, partisi tarafından aday gösterilmeyi bekliyor

A+A-

Siirt Tillo doğumlu olan Abdulhamit Şeker, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu. Siyasete ilk olarak üniversite yıllarında milli görüş çizgisinde adımını attı. Daha sonra aktif olarak AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte Fatih İlçe Teşkilatında görev alarak siyasi yaşamını sürdürdü. 2002’de AK Parti Fatih İlçe Teşkilatı Kurucu İlçe Başkanı Ahmet Baha Öğütken ile birlikte yönetim kurulu görevinin yanısıra İlçe Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. 2009’daki Yerel seçimlerde partisi tarafından Fatih İlçe Belediye Meclis Üyesi adayı gösterildi ve kazandı. 2 dönemdir partisinin Fatih Belediyesi Meclis Üyeliği görevini sürdürdü. Yaklaşık 9 yıldır belediye meclis üyeliği görevini icra ettikten sonra 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri için Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ederek partisinden İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olarak başvurusunu yaptı. AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana Güneydoğu’lu hemşerileri tarafından her zaman aranmış ve sorunlarına ortak olmuş ve imkanları ölçüsünce sorunlarını çözmek için gayret göstermiştir.

İstanbul’da yaklaşık 30 yıldır inşaat ve otomotiv işiyle iştigal eden hemşerimiz Şeker, siyasi yaşamının dışında birçok sivil toplum kuruluşlarıyla da yoğun bir mesai içerisinde bulunmuştur.

İSTANBUL’DAKİ DOĞULU HEMŞERİLERİMİN HEP HİZMETİNDE OLDUM

Siirtliler. NET’e açıklamalarda bulunan Şeker şu ifadelere yer verdi: “Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendiğim siyasi ahlak kuralları içerisinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini yakalamak için milletime, devletime, vatanıma ve bayrağıma hizmet etmek, bu kutlu yürüyüşe devam etmek için aday adaylığı müracaatımı yapmış bulunmaktayım. İstanbul’da yaşayan bir Güneydoğu’lu olmak hasebiyle AK Parti’de 2001’den bu yana Fatih, Esenler, Eyüp, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa ve Bayrampaşa’da hemşehrilerimin emrinde oldum, her türlü sıkıntılarına, sorunlarına yardımcı olmaya çalıştım. Bundan böyle hemşerilerim tarafından sevilen, sayılan, oy potansiyeli yüksek biriyim. Türkçemizin yanısıra Arapça ve Kürtçe’yi çok iyi seviyede biliyorum. Artık adaylıkla ilgili takdir genel merkezimizdeki parti büyüklerimizdedir.

Bu haber toplam 2409 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
6 Yorum