1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Abdulhalık Sevgili, adaylık nedenini açıkladı
Abdulhalık Sevgili, adaylık nedenini açıkladı

Abdulhalık Sevgili, adaylık nedenini açıkladı

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adaylarından Abdulhalık Sevgili, milletvekili adaylığına ne için talip olduğunu açıkladı.

A+A-

Siirtliler.Net’e yazılı bir açıklamada bulunan Abdulhalık Sevgili, “şimdiye kadar hiçbir şaibeye ismi karışmamış, anasından emdiği süt gibi helal kazancıyla bugünlere gelmiş bir kardeşiniz olarak bu hizmete talibim” dedi.

 

AK Parti Siirt Milletvekili Abdulhalık Sevgili, açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

 

Medar-ı İftiharımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’ın 8.Yılını idrak ettiğimiz Başbakanlığı süresince, ülkemizde değişim ve dönüşümün öncüsü olmak ve uluslar arası arenada hak ettiğimiz yere gelmek konusunda gösterdiği istikrarlı ve isabetli liderlik hikayesi, yüzyıllarca eşine rastlanmayacak istisnai bir mükemmelliğe dönüşmüştür. Bu tabloya bakınca, ben de bu milletin bir ferdi olarak, yıllarca aldığım eğitim ve ifa ettiğim hizmetlerin deneyim ve birikimiyle bir katkı sağlamak, insanıma, bölgeme faydalı hizmetler ifa etmek amacıyla adaletin ve kalkınmanın öncüsü AK Partimizden Siirt milletvekili aday adayı oldum.

 

Mensubu olmaktan şeref duyduğum ve bölgemizde hatırı sayılan Sevgili Ailesi’nin bir ferdi olarak halkımın yöremin, ilimin, insanımın, ailemin, hocalarımın bana verdiği, bana kattığı olumlu hasletleri ve destekleri bugün “elimi taşın altına koyarak” ben de bir şekilde halkım için, yörem için bir hizmete dönüştürebilir miyim? Aslında biraz da onun heyecanını yaşıyorum.

 

Nasıl ki Türkiye dünya ile rekabetinde aradaki farkı hızla kapatıyorsa, biz de Güneydoğu halkı olarak ve özellikle Siirt olarak diğer vilayetlerimizle aramızdaki farkı hızlı bir şekilde kapatmak zorundayız. Bu konuda çaba harcamadığımız taktirde, yerimizde saymaya hatta gerilemeye mahkumuz. Bu nedenle elimizdeki imkanları seferber ederek var gücümüzle çalışıp bu atılımı gerçekleştirmeliyiz. Anadolu sermayesinin bölgemiz insanını da kapsayacak şekilde büyümesi, müteşebbislerimizin ülke genelinde hak ettikleri seviyeye ulaşmaları en büyük temennimiz ve hayalimizdir.

 

Temiz, dürüst, idealist ve hizmet aşkıyla dolu bir siyaset hayali her vatandaşımızın kalbinde varlığını koruyan bir durumdur. Geçmişimle ve şimdiki halimle hiçbir şaibeye ismi karışmamış, anasından emdiği süt gibi helal kazancıyla bugünlere gelmiş bir kardeşiniz olarak, şayet bana böylesine ulvi ve kıymetli bir görev verilecek olursa, bu ilkelerim doğrultusunda sonuna kadar aynı inanış ve düşünceyle hareket edeceğimi, yanlışa, kötüye, gayri meşruya karşı her zaman mücadele vereceğimi, sahip olduğum imkan ve şartları bölgemin ve halkımın hizmetine amade edeceğimi, bu vesileyle taahhüt ediyorum.

 

Medrese eğitimi almış, siyasetin okulu Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olmuş, değişim kademelerde ve uzun yıllardan beri bürokrat olarak hizmet ifa etmiş, halkla sürekli yakın diyalog içinde olmayı başarmış biri olarak, partimizin vizyonuna, iş aş üretmedeki iradesine ben de katkıda bulunmayı arzu etmekteyim. Bu hizmet arzusunun en iyi şekilde siyaset arenasında karşılık bulabileceği düşüncesiyle atıldığım bu yolda bana her türlü desteği veren arkadaşlarıma, sevenlerime ve dostlarıma şükranlarımı arz ediyorum.

 

Abdulhalık Sevgili

AK Parti Siirt milletvekili Aday Adayı

Bu haber toplam 6646 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!