1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AB Sekreterliği Belediyeyi Ziyaret Etti
AB Sekreterliği Belediyeyi Ziyaret Etti

AB Sekreterliği Belediyeyi Ziyaret Etti

Siirt’te çeşitli temaslarda bulunan Avrupa Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Cangir Belediye başkanı Selim Sadak’ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

A+A-

Avrupa Birliğine uyum, danışma ve yönlendirme kurulunun Siirt’te yapılacak olan toplantısına katılmadan önce Belediye başkanı Selim Sadak’ı makamında ziyaret eden AB Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Cangir “AB uyum sürecinde illeri ziyaret ederek AB heyecanını arttırmak istiyoruz. Meseleyi Ankara’da değil de illerde vatandaşlarımızın ayağına giderek onlarla görüşmek, fikirlerini almak için tüm illeri geziyoruz. Siirt’te de bu süreci tüm vatandaşlarımızla tartışarak bir sonuca varmaya çalışacağız. İllerde ilgili vali yardımcılarımız bu konuda direk yetkilendirilmiştir. AB uyum, danışma ve yönlendirme kurulu oluşturuldu. Bugün bu kurul üyelerine yönelik yapılacak olan toplantıda bilgilendirme yapılacak ve gerekli konular konuşulacak. Proje ofislerimizdeki projeler incelenecek.”dedi.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan başkan Selim Sadak “AB Genel Sekreter yardımcısının ilimizde yaptığı incelemeler ve belediyemizi ziyaret etmesi bizleri sevindirmiştir. Bu konuda görüş alışverişinde bulunduk. Bundan sonraki süreçte daha sağlıklı bir şekilde projelerin fiiliyata geçeceğini umut ediyoruz.”dedi.

 

Belediyedeki görüşmeden sonra AB Genel Sekreter yardımcısı Mehmet Cangir Valilikteki AB uyum, danışma ve yönlendirme kurulu toplantısına katıldı.

 

 

Bu haber toplam 2383 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!