1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 98 bin öğrenci Siirt’te karne heyecanı yaşadı
98 bin öğrenci Siirt’te karne heyecanı yaşadı

98 bin öğrenci Siirt’te karne heyecanı yaşadı

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 4 bin 175 öğretmenin görev yaptığı il genelinde; 98 bin öğrenciye karne dağıtıldı.

A+A-

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, 2015-2016 eğitim- öğretim yılının sona ermesi nedeniyle, Siirt Merkez Alpaslan İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katılarak, öğrencilerin karne sevincine ortak oldu.

Karne dağıtım töreninde, başarılı öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Tutulmaz, 2015-2016 Eğitim – öğretim yılsonu tatilinin tüm eğitim camiasına ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

Yıl boyunca yapılan sınavlarda başarılı öğrencileri tebrik ederek, karne dağıtan Vali Tutulmaz, öğrencilerden yaz tatilini çok iyi değerlendirmelerini, sosyal aktivitelere katılmalarını ve bol bol kitap okumalarını istedi.

Alpaslan İlkokulunda görev yapan ve emekliye ayrılacak öğretmenlere de Plaket ve hediyeler veren Vali Tutulmaz,‘Eğitim herkesin önceliği olmak zorundadır. Çünkü eğitilmiş bireyler, gelecekte en büyük güvencemiz olacaklardır. İyi bir nesil yetiştirmek büyük bir emek ister, bu emeğin de mimarları değerli öğretmenlerimizdir. Kendilerini tebrik ediyorum.’ dedi.

İlimizin eğitimdeki başarı grafiğinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Vali Tutulmaz, ‘Eğitimdeki başarı oranının Türkiye ortalamasına yaklaştığını, burada emeği geçen tüm eğitim camiamıza, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. İlimizin de bulunduğu coğrafyada birçok il de eğitimler bu yıl yeterince yapılamadı. Ancak çok şükür Siirt’imizin hiçbir köyünde, beldesinde bir gün bile eğitim aksamadı. Bunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarımızın temelinde de bu anlayış yatmaktadır. Hedefimiz, gelecek yıl Türkiye ortalamasını yakalamaktır.’ Şeklinde konuştu.

Tören, sınıflarda öğrencilere karne ve başarı belgelerinin dağıtılması ile sona erdi.
  
Törene, Vali Yardımcısı Bünyamin Kuş, Milli Eğitim Müdürü Fethi Suay, Siirt Maarif Müfettişleri Başkanı Mehmet Karakış, mube müdürü İsa Güneş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldılar.

karne2.jpgkarne1-001.jpg

Bu haber toplam 1700 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!