1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. 81 Vilayetten 81 Anne Siirt’e
81 Vilayetten 81 Anne Siirt’e

81 Vilayetten 81 Anne Siirt’e

Anneler Günü’nde Türkiye genelinde Hz.Veysel Karani’nin hafızalara yerleşmesi amacıyla 81 Vilayetten 81 Anne, Siirt’e davet edilebilir.

A+A-

 

Siirtliler.Net aracılığıyla son yıllarda dile getirdiğimiz ve Siirt’te kendi içinde kutlamaya başladığımız Anneler Günü Hz.Veysel Karani etkinliklerinin Siirt ayağı tamamdır. Çünkü artık Siirt’te Hz.Veysel Karani’de Anneler Günü kutlanıyor ve yılın annesi Siirt’ten seçilerek ödülü yine aynı mekanda Valilik destekli gerçekleşiyor.
 
Ancak bu kampanyanın ikinci ayağı olan – ki önemli kısmı budur – Hz.Veysel Karani’nin Türkiye genelinde bilinmesi, hafızalara yerleşmesi ve anneler günü ülkemiz genelinde Siirt merkezli kutlanılmasıdır.
 
81 İl 81 Anne Siirt’te
 
Siirt’in Türkiye’de değerini arttırma ve bilhassa inanç turizmini daha da canlandırmanın yanısıra Anneye sevginin de Hz.Veysel Karani merkezli öğrenilmesi amacıyla önümüzdeki yıl “81 İl 81 Anne Siirt’te” projesini hayata geçirmek için notlar almaya başladık.
 
Destek olmak, farklı fikir vermek isteyenler bu hayırlı çalışmamız için bizimle irtibata geçebilirler.
 
Not:  Benzer projeyi 81 İl 81 Öğretmen adıyla hoca-öğrenci ilişkisinin en güzel örneği olan Hz.İsmail Fakirullah ile Hz.İbrahim’in medfun bulunduğu Tillo için de düşünülebilir.
 
Bu haber toplam 3886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!