1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 80.Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi çalışmaları
80.Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi çalışmaları

80.Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi çalışmaları

Siirt Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı 80. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi’nde sokakta yaşayan, sokakta çalıştırılan ve sokağa çıkma riski taşıyan; sosyal ve ekonomik yönden zayıf ailelerin çocuk ve gençlerine sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faal

A+A-

Kuruluşun Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında “80. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğü Binasının Bakım, Onarım ve Hizmet Verimliliğini Artırmak” konulu projeye yönelik 29 Mart 2010’dan itibaren futbol, basketbol, bilardo ve satranç turnuvaları ile atletizm yarışmaları düzenlenmektedir. Turnuvalar ve atletizm yarışmaları sonucunda ilk 3’e giren kişi/takımlara proje kapsamında ödül olarak düzenlenecek şehir içi ve şehir dışı piknik ve gezilerde öncelik tanınacaktır. Ayrıca eşofman takımı, spor ayakkabısı, tişört ve çeşitli ödüller de verilecektir.

 

Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Faruk Ergün, projeyle ilgili Siirtliler.Net’e şu açıklamalarda bulundu; “Kuruluşumuz faaliyetlerine devam eden çocuk ve gençlerin boş vakitlerini kaliteli bir şekilde değerlendirmek, kuruluşumuzu benimsetmek, toplumla entegrasyonlarını ve sosyalleşmelerini sağlamak ve en önemlisi de enerjilerini olumlu alanlarda kanalize ederek hizmet verimliliğini artırmak en büyük amacımızdır.”

 

29 Martta futbol müsabakalarıyla start alan proje, 80. Yıl Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Faruk Ergün’ün genel koordinatörlüğünde ve sportif faaliyetlerden sorumlu kuruluşun Beden Eğitimi Öğretmeni Naim Dildirim gözetiminde devam etmektedir.

Bu haber toplam 2947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!