1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 75. Yıl İlköğretim Okulu, hem ağlattı, hem güldürdü
75. Yıl İlköğretim Okulu, hem ağlattı, hem güldürdü

75. Yıl İlköğretim Okulu, hem ağlattı, hem güldürdü

Önceki gece Halk Eğitimi Merkezi’nde unutulmaz bir gece yaşandı. 75. Yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin hazırladığı Okul Gecesi, izlemeye gelen ailelerle doldu taştı.

A+A-

 

Unutulmaz Bir Okul Gecesi

 

       Bu yılki ilk sezon sonu etkinliğini gerçekleştiren 75.Yıl İlköğretim Okulu, nostalji film parodileriyle izleyenleri gülmekten kırdı geçirdi. Skeçler, şiirler, şarkılar ve halk oyunlarıyla bezenen geceye, 75.Yıl İ.Ö.O.’nun kardeş okulu Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri de izlemeye gelmişti. Okunan duygusal şiirler karşısında gözyaşlarına hâkim olamayanlar arasında Siirt Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sekreteri Mehmet Efe de vardı.

 

       Sakarya Türküsü adlı şiiri okuyan Esra Aslan ile Dağ Rüzgârı adlı şiiri okuyan öğrenciler ayakta alkışlandılar. Usta sanatçılara taş çıkartacak cinsten rol yapan 7-C sınıfı öğrencileri, yazmış oldukları “Hastaya Bak” isimli parodisi hem güldüren hem de düşündüren türdendi.

 

       Okulun çok amaçlı salon eksikliğini gidermek için; ihtiyacı olan projeksiyon cihazı ve 50 koltuk hediye eden Devlet eski bakanlarımızdan hemşerimiz Ali Talip Özdemir’e,  bilgisayar hediye eden İstanbul Siirtliler Derneği Başkanı Aydın Candabakoğlu ile malzemelerin gönderilmesine vesile olan Siirt Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sekreteri Mehmet Efe’ye, Siirt Milli Eğitim Şube Müdürü Cengizhan Başaran tarafından plaket takdim edildi.

 

       Program sonunda Efe, eski bakanımız ve hemşerimiz Ali Talip Özdemir ve SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu’na değerli katkılarından dolayı teşekkür dolu bir konuşma yaptı.

 

       Siirt Milli Eğitim Şube Müdürü Cengizhan Başaran da, böyle bir geceyi organize eden Okul Müdürü Erdal Ertaş’a, okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederek, “Eğitime destek sağlayan herkesin başımızın üstünde yeri var. İmkân tanındığı takdirde çocuklarımızın neler yapabileceklerine birlikte şahit olduk. Çocuklarımıza sahip çıkalım, okulumuza sahip çıkalım. Sahip çıktığımız takdirde doktor ve mühendis olarak karşımıza çıkacaklardır” dedi.

 

       Okulun tüm öğretmenleri, öğrencileri ve kardeş okul öğrencileri sahnede hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi.

 

Okulun web sitesi: http://www.siirt75yil.meb.k12.tr

Bu haber toplam 6846 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!