1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 60 yaşında KOSGEB ile girişimci oldu
60 yaşında KOSGEB ile girişimci oldu

60 yaşında KOSGEB ile girişimci oldu

Kurtalan’da bulunan 60 yaşındaki Mehmet Emin Yılmazer adlı vatandaş KOSGEB desteğiyle kendine iş kurdu.

A+A-

Siirt’in Kurtalan ilçesinde 60 yaşındaki Mehmet Emin YILMAZER, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Müdürlüğünden aldığı Yeni Girişimci Desteğiyle girişimci olup kendi işini kurdu.


Girişimcilik Yaşta Değil Ruhtadır;

KOSGEB Siirt müdürü Ömer ERKILIÇ yaptığı açıklamada, girişimciliğin yaşta değil ruhta olduğunu, ülkemizde işsizliğin azalmasının en önemli alternatiflerinden birinin insanlarımızdaki girişimci ruhunu ortaya çıkması ile olacaklarına inandıklarını belirtti, altmış yaşındaki girişimcimiz bizden aldığı destek ile kendi işini kurarak işveren olduğunu belirtti. ERKILIÇ, eğitimi alıp yeni işletme kuranların KOSGEB ’ten 50 BİN TL (geri ödemesiz)  HİBE ve 100,000 (Yüz bin) TL (geri ödemeli) sabit yatırım desteğinden faydalanabileceği belirti.


Tam Vazgeçmişken KOSGEB’i Duydum;

Girişimci Mehmet Emin Yılmazer ise yaptığı açıklamada daha öncelerde farklı işlerde çalıştığını ama bir türlü başarılı olmadığından dolayı tam her şeyden vazgeçmişken KOSGEB in girişimcilik desteğini duyduğunu ve girişimcilik ruhum tekrar canlanarak işyeri açma kararı aldım dedi. Bölgenin en modern değirmenini kurduğunu ve şimdi yanında üç çalışan ile birlikte yoluna devem ettiğini söyleyen Yılmazer, desteklerinden dolayı devletimize ve KOSGEB’e çok teşekkür ederim dedi.

Bu haber toplam 2741 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!