1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 6 ay sonra Siirt Doğalgaz’ı kullanacak
6 ay sonra Siirt Doğalgaz’ı kullanacak

6 ay sonra Siirt Doğalgaz’ı kullanacak

Siirt’te başlayan kent içi doğal gaz kazı çalışmalarının 6 ay içerisinde ilk sonuçların alınacağı ve doğalgazın bu tarihten itibaren konutlara verilebileceği açıklandı.

A+A-

AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören bu konuda yaptıkları yazılı açıklamada, doğalgazın 5 -6 ay sonra konutlarda kullanılabileceğini belirttiler.

Açıklama şöyle “İhalesi 2008 yılında EPDK tarafından yapılmış olan, şehir içi şebeke döşeme ve pazarlama işi 30 yıllığına Anadolu GAZ A.Ş.’ye bağlı kısa adı SİBADAŞ olan Siirt-Batman Doğal A.Ş. tarafından üstlenilmişti. Bu şirketin yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, BOTAŞ tarafından Gökçebağ beldemize kadar dış hat boru işlemi gerçekleştirilmiştir. Geriye kalan bölüm; kent içi boru döşeme işlemi bu şirket tarafından yapılacaktır. BOTAŞ’ın yaptığı dış hat test aşamasındadır. Batman iline kadar döşenen boruların test işlemi başarıyla tamamlandı. Geri kalan bölümün test işlemleri de iki aya kadar tamamlanacaktır.

Kent içi boru döşeme işlemine de Kooperatif Mahallesi’nden başlanmış, ilk etapta Kooperatif ve Bahçelievler Mahallerinin boru döşeme işlemleri yapılacaktır.  BOTAŞ’ın testlerini gerçekleştirip,  başarıyla bitirmesi halinde, 5-6 ay içerisinde Siirtliler konutlarında ve işyerlerinde doğal gazı kullanabileceklerdir.

Bu haber toplam 2662 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!