1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 550 öğrenciye dershane desteği
550 öğrenciye dershane desteği

550 öğrenciye dershane desteği

Siirt Vali Yardımcısı Yunus Sezer, bu yıl 550 öğrenciye dershane desteği sağlanacağını açıkladı.

A+A-

Gerek haberlerimizde gerek köşe makalelerimizde eğitime destek projelerinin üzerinde durduk. Bazen Vali Çolak’a direk yazarak “Siirt’i kaç sıra yükselteceksiniz” diye sorduk bazen de önceki senelerdeki gelişmeleri aktararak önemine vurgu yaptık. Her ne kadar “Bağımsız Kurul” denen bir engele takıldıysa da bu projeler, nihayetinde bu engel aşıldı. Yeter ki istensin…

 

Valilik toplantı salonunda düzenlenen 2010 yılı SODES projeleri sözleşme imza töreninde konu ile ilgili bilgi veren vali yardımcısı Sezer, eğitimde geçen yıl yakalanan başarı trendini devam ettirmek için bu yıl 550 öğrenciye dershane desteği sağlanacağını belirtti.

 

Geçen yıl uygulanan eğitim projeleri ile ülke genelinde büyük bir başarı elde edildiğini anımsatan vali yardımcısı Yunus Sezer, “Geçen yıl uyguladığımız eğitim projeleri sayesinde Siirt, eğitimde büyük bir başarı elde etmiş ve Türkiye iller sıralamasında 15. olmuştu. Yakaladığımız bu başarı trendini devam ettirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda başarılı ama maddi imkânları olmayan 550 öğrencimize dershane desteği sağlayacağız. Milli eğitim müdürlüğümüzce yapılan alan çalışması son safhaya geldi. Kısa bir zaman içerisinde öğrencilerimiz dershaneye başlamış olacak. Dershane desteğinin finansmanının bir kısmını SODES projelerinden, bir kısmını da valiliğimizin imkânlarıyla karşılayacağız. Amacımız Siirt’in eğitim kalitesini yükseltmek ve iller sıralamasında ilk sıralarda tutmaktır.” dedi.

Bu haber toplam 2401 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!