1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. 5 Siirtli vardı. 4’ü geri dönebildi
5 Siirtli vardı. 4’ü geri dönebildi

5 Siirtli vardı. 4’ü geri dönebildi

Direnişin sembolü Mavi Marmara, Sarayburnu’nda…

A+A-

Gazze’ye insani yardım taşırken İsrail’in saldırısına uğrayan ve 9 can ile şeref bulan Mavi Marmara gemisi bugün ilk kalktığı noktaya geldi. Ama daha büyük coşkuyla, daha büyük kalabalıkla.
Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım” kampanyasıyla bundan tam 219 gün önce 22 Mayıs’ta Gazze’ye doğru yola çıktı. 31 Mayıs’ta sabah namazı vaktinde Uluslar arası sularda İsrail’in saldırısına uğradı. Gemide insani yardım taşıyan gönüllülerden 9 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı. O gemi; yani Mavi Marmara aylar sonra yola ilk çıktığı noktaya, İstanbul Sarayburnu’na geldi.

5 SİİRTLİ VARDI

Mavi Marmara’da dört Siirtli vardı. İkisi İstanbul’da ikamet eden Siirtlilerin diğer ikisi de Siirt’te ikamet ediyorlar. İstanbul’da ikamet edenlerden Ferdinaz Koyuncu ile Özgür-Der başkanı Rıdvan Kaya ve Hakan Aksu adında hemşehrimiz gemiden sağ dönenler arasında. Gemiden sağ dönen üçüncü isim ise Metin Yardım. IHH’nın “insan” geleneğini Siirt’te sürdürme gayretiyle IHH Siirt Derneği’ni kurdu. Şimdilerde ise şehit İbrahim Bilgen’in ismini Siirt’te yaşatmak istiyor. Gemide saldırı sırasında İsrail’in özel timleri tarafından vurularak şehit edilen dördüncü Siirtli ise şehit İbrahim Bilgen.

mavi marmara gemisi

mavi marmara gemisi

mavi marmara gemisi sarayburnunda

Bu haber toplam 3749 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!