1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 5 bin Kişinin Hayır Duasını Alıyor
5 bin Kişinin Hayır Duasını Alıyor

5 bin Kişinin Hayır Duasını Alıyor

10 Kişi, 5 bin Kişinin Hayır Duasını Alarak Güne Daha Güzel Giriyorlar.

A+A-

Son yıllarda Devletin Şefkat yüzünü gösteren en önemli kurumlardan biri olan Sosyal Yardımlaşma Vakıfları fakir ve fukaranın kötü gün dostu olmaya devam ederken vakıfta çalışan personelde fakirin duasını almaya devam ediyor.

 

Siirt Sosyal Yardımlaşma Vakfı da fakir fukaranın dertlerine derman olmak için kısıtlı imkânlarına rağmen gecenin geç saatlerine kadar çalışarak ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmaya çalışıyor.  Son yıllarda devletin şefkatini en güzel şekilde göstermeye çalışan kurum bu güne kadar 5 bin ihtiyaç sahiplerine el uzattı.

 

İhtiyaç sahiplerinin gıdasından giyimine ev kirasından eğitim masraflarına kadar karşılamaya çalışan Siirt Sosyal Yardımlaşma Kurumu personeli ihtiyaç sahipleri için yaptıkları özverili çalışmalarının karşılığını da hayır dualarıyla alıyorlar.

 

Müdür Aydın Şakar ve personelinin bu özverili çalışmaları şimdiye kadar kendilerine müracaat edenlerden 5 bin ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılamalarının yanı sıra genel sağlık sigortası kapsamında 22 bin kişinin de tespitini yaparak ülke genelinde en erken tespit yapan iller arasına girdi.

 

İlimizde ki ihtiyaç sahipleri dışında da Van depremiyle ilimize gelen depremzede ailelere de kucak açan Siirt Sosyal Yardımlaşma Vakfı 616 depremzede ailenin de ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Hükümetin son olarak eşi ölmüş dul kadınlara ihtiyaçlarını gidermek için maaş bağlanması konusunda da ellini çabuk tutan Siirt Sosyal Yardımlaşma Vakfı personeli 640 müracaattan 261’ni sonuçlandırarak nisan ayında maaş almalarını sağladı.

 

10 personelle birçok vatandaşımızın yardımına koşan Siirt Sosyal Yardımlaşma Vakfı çok yorulmalarına rağmen aldıkları hayır dualarıyla güne daha güzel giriyorlar.

Bu haber toplam 1841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!