1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 30 Mart seçim sonrası Tillo’yu üzen hadise
30 Mart seçim sonrası Tillo’yu üzen hadise

30 Mart seçim sonrası Tillo’yu üzen hadise

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinin ertesi günü Tillo’daki seçimlerle ilgili birbiriyle kan bağı olan Saadet Partisi Adayı ile Ak Parti Adayının yakınları arasında çıkan kavga ne yazık ki ölümle sonuçlanmıştı.

A+A-

Behmen Aydın, Saadet Partisi’nin Tillo Belediye Başkanı adayı idi. Mesut Memduhoğlu ise hem Belediye Başkanı hem de 30 Mart seçiminde ikinci dönem için tekrardan Ak Parti adayı idi.

Eyüp Güzel - Siirtliler.Net

Gerek Aydın gerekse de Memduhoğlu birbirine akraba olan iki köklü ailenin fertleri aynı zamanda… Yerel Seçimlerin yapıldığı 30 Mart 2014’ün hemen ertesi günü Siirt Merkez’de çeşitli ihtilaflardan dolayı iki aday ve yakınları arasında sözlü tartışma çıkmış, çıkan tartışma bir süre sonra kavgaya dönüşmüştü. Kavga edenler ne yazık ki en zor ve sıkıntılı dönemlerinde birbirlerinin yanında yer alan yakın akrabalardı. Her 2 aileyi ve yakınlarını derinden sarsan ve acısı uzun süre unutulmayacak olan hadise de kavga sırasında olmuştu. Çıkan kavgada Saadet adayı Behmen Aydın, kazayla aldığı bıçak darbesiyle yaşamını yitirmişti. Ak Parti adayı ise zanlı olarak tutuklanmış ve aylarca tutuklu yargılanmak üzere cezaevine girmişti. Beraberinde 4 kişi daha cezaevine girerek mahkemenin keseceği cezayı beklemeye başlamışlardı.

KİMSE MEMNUN DEĞİL, HER 2 TARAF ACIYA BÜRÜNDÜ

Çıkan olayın istenmeyen bir şekilde sonuçlanmasıyla her 2 ailede de derin bir acı yaşandı. Ne çıkan kavga planlıydı ne de kavganın ölümle sonuçlanması planlıydı. Bir anlık öfke ne yazık ki 2 aileye de acı getirdi. Ailelerin en takdir edilecek yönü ise olayın ardından derin bir şok yaşamış olsalar da “Fitneye karşı” nefislerini ezerek dik duruşlarıydı. Fitneye mahal vermediler, kan davası gütmediler. 

Devamı gelecek…

Bu haber toplam 2992 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!