1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 3-5 alçağın faturası Siirt halkına kesilmemelidir
3-5 alçağın faturası Siirt halkına kesilmemelidir

3-5 alçağın faturası Siirt halkına kesilmemelidir

Fuhuş skandalında adı geçenler kadar Siirt insanını topyekün töhmet altında bırakanları da lanetliyoruz.

A+A-

14 yaşındaki H.T. adlı kız çocuğunun rehberlik öğretmeniyle konuşmasıyla başlayan fuhuş skandalı bir anda Siirtlilerin gündemine bomba gibi düştü. Kız çocuğunun anlatmasına göre okuduğu okulun müdür yardımcısı F.K. kendilerine tacizde bulunup, cinsel ilişkiye zorluyordu. Olayın polise intikal ettirilmesiyle birlikte tacizci olduğu iddia edilen müdür yardımcısı F.K. kayıplara karıştı.

SİİRTLİLER.NET

Siirt küçük bir yer olduğu için her ne kadar resmi hiçbir açıklama yapılmasa da kulaktan kulağa birkaç günde herkesin ağzında konuşulur oldu. Konuşuldukça öfke arttı. Siirtliler tarafından “iğrenç ve insanlık dışı” olarak kabul edilen olay ne yazık ki bir kız çocuğu ve bir okul müdür yardımcısıyla sınırlı kalmadığı Polis ve Savcılık tarafından yapılan soruşturmanın derinleştirilmesiyle anlaşılmaya başlandı.

Polis ve Savcılık konuyu gizli tutmaya çalıştıkça dedikodular aldı başını gitti. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu, kimlerin bu alçakça olaya karıştığını, gözaltına alınanların isimleri gibi bilgilerin hiçbirisi ne yazık ki sır gibi tutuldu.

Bütün Siirt Halkı Töhmet Altında Kaldı

Siirtlileri derinden yaralayan bu olay Siirt yerel basınına hiçbir bilgi verilmemesi nedeniyle ne yazık ki yerini doğru-yanlış bilgilerle dedikoduya bıraktı. Yerel basın konunun üzerine sağlıklı bir şekilde gidemedi çünkü Polis ve Savcılık hiçbir bilgi akışı sağlamadı. Fuhuş skandalıyla ilgili mideleri bulanan Siirtliler bu olayın şokunu yaşarken ikinci ve belki de en büyük şoku Hürriyet gazetesinde çıkan bir haberle yaşadılar.

Köşe Yazarı Siirtlilere Taciz Etti

Gazetenin bir köşe yazarı tarafından kaleme alınan makalede bütün Siirtliler kelimenin tam anlamıyla töhmet altında bırakılmıştı. Fuhuş skandalının ulusal medyaya taşınmasını doğru bulan Siirtliler, haberde bütün Siirtlilerin töhmet altında bırakılmasıyla tam bir şok yaşadılar.

3-5 Alçağın Faturası Siirt Halkına Kesilmesi Ayrı Bir Alçaklıktır

Yaşanan fuhuş skandalıyla ilgili açıklama yapması, tepki göstermesi ve kamuoyunu doğru bir şekilde yönlendirmesi gereken kurum ve kuruluşların üzerine ne yazık ki ölü toprağı serilmişti. Başbakan Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda bir yeğeninin adı uyuşturucuya karışması ve gözaltına alındığını anımsatan Siirtliler: “Başbakan medeni bir cesaretle çıktı açıklama yaptı. Kendisiyle ilgili ne gerekiyorsa yapılmalıdır, soyadı Erdoğan’dır diye asla bir ayrımcılık yapılmamalıdır dedi. Siirt’teki bu skandal olayında niye kimse medeni cesaret gösteremiyor” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.  Doğru bilgilerin verilmemesi yerini dedikodu müesesesine bıraktı. Ortalıkta dolaşan doğru-yanlış tüm bilgiler ne yazık ki asıl faturayı bu alçaklığı işleyenlere değil koca bir şehrin insanına kesildi.

Haydi Kızlar Okula” Kampanyası İnandırıcılığını Yitirdi

Skandalda bir okul müdür yardımcısının isminin geçmesi ve tanınmış ailelerden isimlerin geçmesi ne yazık ki herkesi töhmet altında bıraktı. Veliler çocuklarını artık tedirgin bir şekilde kız çocuklarını okula göndermeye başladılar. Okul yöneticileri, öğretmenler töhmet altında bırakıldı. Yetmedi ulusal bir gazetenin köşe yazarının kaleme aldığı makaleyle bütün Siirtliler töhmet altında bırakıldı.

Hürriyet Yazarı Gülden Aydın’a Soruyoruz

Siz makalenizde Siirtli erkekler müthiş bir dayanışma, birlik ve beraberlik halindeydi” diyerek bütün Siirtlileri tecavüzcü gibi göstermeye çalıştınız. Yurtdışında bir gazete “Türkiye’deki erkekler” diye başlayan yazı yazsa ve bütün Türkiye insanını töhmet altında bıraksa acaba tepkiniz ne olurdu?

Siirtliler kendilerine sürülen bu lekeyi kabul etmemekte ve bu lekeyi kendilerine süren alçakların en ağır bir şekilde cezalandırılmalarını dilemektedirler.

Bu haber toplam 5726 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!