1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2,5 Yıldır Bitmeyen Tahkikat
2,5 Yıldır Bitmeyen Tahkikat

2,5 Yıldır Bitmeyen Tahkikat

Yerel seçimlerin ardından işten çıkarıldı. Ortada kaldı. Ne belediye ne de sosyal yardımlaşma vakfından ilgi görmedi. Eski Siirt Valisinin göstermelik ilgisinde ise görüntü var fakat ses yok cinsindendi.

A+A-

M.Refik AGAH 43 yaşında 3 çocuk babası. 2,5 yıl önce Siirt Belediyesinde temizlik işçisi olarak çalışan Agah, Belediye seçimlerinden kısa bir süre sonra hiçbir gerekçe gösterilmeden 48 iş arkadaşı ile birlikte işsiz kaldı. İşsiz kalmasının ardından ciddi manada maddi sıkıntı yaşayan Refik Agâh, babasının kendisine ve ailesine kapılarını açması ile biraz olsun rahatladı. Babasının emekli maaşı yetmeyince Eski Siirt Valisi Necati Şentürk’e giderek iş ve çocuklarının okuyabilmesi için yardım talebinde bulundu. Vali Şentürk tarafından hoş karşılanan ve çocuklarının okuması içinde yardım sözünü alan Agah, Vali Şentürk’ün talimatı ile Sosyal Yardımlaşma Vakfına müracaatta bulundu.

Gerekli dilekçe ve evrakları Sosyal Yardımlaşma Vakfı görevlilerine teslim eden Agah, devletin kendisi gibi yoksullara bakacağı inancı ile yardımda bulunacak vakfın görevlilerinin araştırma için evlerine gelmelerini dört gözle beklemeye başladı.

Yaklaşık 2,5 yıldır yapılması düşünülen araştırma için görevlilerin evlerine gelmesini bekleyen Agah, bu süre zarfında kimsenin gelmemesi üzerine birkaç defa yetkililere gittiyse de her defasında hafta içinde gelecekler diye cevap alıp geri döndü. En son gittiğinde de tekrardan başvurması gerektiği bildirildi.

Geçen iki ay içinde yeniden müracaatta bulunan Refik Agah, hala yapılacak araştırma için yetkililerin evlerine gelmesini bekliyor. Agah “İşsiz kaldığım süre boyunca çocuklarımı okula gönderemedim ve halen de gönderemiyorum. Eşim astım hastası şükürler olsun ki yeşil kartım var ilaçlarını onunla alabiliyorum. Sayın valimizden yardım istediğimde gerekenin yapılacağını söyledi ama şimdiye kadar bir yardımda bulunulmadı. 2,5 yıl önce vakfa başvurdum ama hala oradan yardım alabilmem için gerekli araştırma yapılmadı. Ben kendim için bir şey istemiyorum devlet çocuklarımı okutsun bu benim için yeter ben ve hanımım başımızın çaresine bakarız. Ama kimse bize yardım eli uzatmıyor” dedi

Her yıl binlerce yoksula yardımlarda bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nın ihtiyaç sahiplerini belirlemek için yapılan araştırma çalışmalarının bu kadar uzun sürmesi vakıfta personel eksikliğini gündeme getirdi.

Bu haber toplam 2782 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!