1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. 23 Nisan’ın Hastane Başhekimi Rümeysa Çabuk oldu
23 Nisan’ın Hastane Başhekimi Rümeysa Çabuk oldu

23 Nisan’ın Hastane Başhekimi Rümeysa Çabuk oldu

Mehmetçik ilk öğretim okulu 3/A sınıfı öğrencisi Elbi Rümeysa Çabuk, 23 Nisan Çocuk Bayramı nedeniyle Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi oldu.

A+A-

Siirt Devlet Hastanesi Başhekimi Şeyda Kayhan, makamını Üçüncü sınıf öğrencisi Elbi Rümeysa Çabuk’a teslim etti. 23 Nisan Başhekimi olan Rümeysa Çabuk şu ifadelere yer verdi:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle geçici olarak bu koltuğa oturmuş olsam bile hedefim ileride bu koltuğa oturup Siirt’imize hizmet etmek olduğunu bilmenizi isterim. Gerçek doktor, her hasta ile yaşayıp ölendir. Bu yüzden siz sağlık personellerinden istediğim şudur ki hastalara empati ile yaklaşmanızdır.

Sokrates derki; “İyi bir hekimde dört nitelik vardır.
Nezaketle dinlemek, akıllıca konuşmak, dikkatlice düşünmek ve tarafsızca karar vermek. Görüyorum ki sağlık personellerimiz görevlerini hassasiyetle yapmaktadırlar.

Yalnız hazır bu koltuğa da oturmuşken birkaç eksiği söylemek istiyorum. Çevredeki binaların araçları hastane içerisine park ediyorlar. Bu da hastaları çok mağdur ediyor. Gerekli tedbirler alınsın. Hastaneye gelen çocuklara doktorlar tarafından küçük te olsa ufak bir hediye verilsin. Çocuklarımız hastanelerden korkmasınlar. İnsanlarımız sağlık konusunda ihmalkardırlar. Gerek okullarda gerekse başka alanlarda halkı bilinçlendirmek için seminer verilsin.

İlk günden fazla sıkmak istemiyorum. Sizin söylemek istediğiniz bir şey var ise buyurun dinliyorum. Şayet yoksa hemen hastanemi dolaşmak istiyorum.
 

hastane-muduru2.jpg

Bu haber toplam 3557 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum