1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 210 İşsizin Sertifikaları Ellerinde Kaldı
210 İşsizin Sertifikaları Ellerinde Kaldı

210 İşsizin Sertifikaları Ellerinde Kaldı

Aylar önce Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ve DİKA tarafından KOSGEB işbirliğiyle işsiz gençlere 27 bin TL’lik destek programı için verilen eğitim sonrasında verilen sertifikalar kursiyerlerin ellerinde kaldı.

A+A-

Siirt Ticaret Odası ve DİKA işbirliği ile aylar önce KOSGEB tarafından işsiz gençlere 27 bin TL destek programı için verilen eğitim sonrası verecekleri projeler doğrultusunda iş kurma hevesi ile eğitimini tamamlayan işsiz gençler yanlış yönlendirme ve bilgilendirme sonrasında aldıkları sertifikaların verilen destek için yeterli olmadıklarını anlayınca hayal kırıklığına uğradı.

 

 

 

Aynı eğitimin Kurtalan Kaymakamlığı ve DİKA tarafından Kurtalanlı 90 işsiz gence verildi. Ama toplamda 210 işsiz kursiyerin aldığı eğitim sonrası şu ana kadar destek programından kimsenin faydalanamadığı öğrenildi.

 

Kursiyerler “Aldığımız eğitimlerin önümüzdeki iş yaşantımızda bizlere fayda sağlayacağını ama eğitim programına katılmadan önce yetkililerin billboard reklam panolarında ve birebir görüşmelerimizde bizleri yanlış yönlendirdiklerini ve bilgilendirdiklerini şimdi anlıyoruz. Yapılan eğitim masraflarının yanı sıra girdiğimiz eğitim programından başarılı olarak çıkmamız iş umutlarımızın körelmesine neden oldu. Yetkililerden bu destek programından faydalanabilmemiz için yardım istiyoruz.” dediler

Bu haber toplam 3913 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!