1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 2015'te Siirt'te eğitim alanında neler oldu
2015'te Siirt'te eğitim alanında neler oldu

2015'te Siirt'te eğitim alanında neler oldu

Siirt'in eğitim dünyasında 2015 yılında meydana gelen gelişmeler ve olaylar...

A+A-

2015 yılı Türkiye'nin genelinde olduğu gibi Siirt'te de oldukça yoğun geçti. Özellikle Eğitim dünyasında Siirt'e darbe vuran en önemli başlık ne yazık ki Kürtler adına hareket ettiğini söyleyen terör örgütü PKK ve onun siyasal uzantısı olan parti oldu.

Sokak olaylarında kullanılan okul çağındaki çocukların yanısıra bölge insanına her fırsatta "okulu boykot" etmeleri yönünde çağrılar yapılması Siirt eğitim dünyasını etkileyen en önemli konulardan oldu. Ne yazık ki terörün Siirt eğitim dünyasını zehirlemesine eğitim camiası içerisinde bulunan Pkk'ya yakınlığıyla bilinen sendika ve öğretmenlerin de katkısı büyük oldu.Peki, terör örgütüne rağmen Siirt'te güzel gelişmeler olmadı mı? Oldu!

 

 

İŞTE 2015 YILINDA SİİRT'TE EĞİTİM ALANINDA YAŞANANLARDAN BAZI BAŞLIKLAR

 

 

TÜM EĞİTİM SEN 500 ÖĞRENCİYİ GİYDİRDİ

Tüm Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası ( Tüm Eğitim Sen) Genel Merkezi tarafından Mevlit Kandili dolayısıyla 500 öğrenciye giyim yardımı yapıldı. OCAK

Tüm Eğitim Sen 500 çocuğa giyecek dağıttı

 

 

ÇOCUKLARIN SOKAK GÖSTERİSİNDE KULLANILMASINA TEPKİ

Okul çağındaki çocukların ellerine molotof, yüzlerine maske takanlara Siirt Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Şeker tepki gösterdi.

Çocuk göstericilerin geleceği intihara sürükleniyor

 

SİİRT'TE TABİTAK BİLİM FUARI AÇILDI

Siirt İbrahim Hakki Kız Anadolu İmam Hatip tarafından düzenlenen '4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nın açılışını yaptı.

Siirt’te TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KIZ ÖĞRENCİ YURDUNU AÇTI

Siirt'te TÜRGEV Emine Erdoğan Kız Öğrenci Yurdu'nun açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan tarafından yapıldı. Açılışı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahtaya, "Oku, düşün, uygula, neticelendir" yazdı.

okul3-002.jpg

 

EĞİTİM BİR-SEN SİİRT'TE YETKİLİ SENDİKA SEÇİLDİ

1992’den bu yana Siirt’te faaliyet gösteren Eğitim Bir-Sen yapılan seçimde eğitim sendikaları arasında yeniden yetkili sendika seçildi.

Eğitim Bir-Sen Siirt’te yeniden yetkili sendika seçildi

 

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDE OLAY

Siirt Üniversitesi'nde Kutlu Doğum Haftası nedeniyle etkinlik yapmak isteyen ve broşür dağıtan öğrenci grubuna terör örgütü PKK'ya yakınlığıyla bilinen bir başka grup tarafından saldırıldı. Çıkan olayda 7 öğrenci yaralandı.

Siirt Üniversitesi karıştı

 

SİİRT'TE 2.KEZ KİTAP FUARI AÇILDI

Siirt Valiliği tarafından bu yıl 2.si düzenlenen Kitap fuarı, Kooperatif Mahallesinde Valiliğe ait sosyal ve Kültür çadırında törenle açıldı.

Siirt’te Kitap Fuarı ikinci kez açıldı

 

TERÖR ÖRGÜTÜ VE UZANTILARI EĞİTİME BOYKOT ÇAĞRISI YAPTI

Pkk, Kck, Hdp ve çeşitli sivil toplum kuruluşları Güneydoğu’da “eğitime boykot” çağrısı yaptılar. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının törenlerle başladığı Güneydoğu şehirlerindeki boykot çağrısı ilgi görmedi. 

Eğitimi boykot çağrısı karşılık bulmadı

 

TÜRKİYE'LİLEŞTİĞİNİ SÖYLEYEN HDP "EĞİTİME BOYKOT" ÇAĞRISI YAPTI

Yeni söylemleri ve Türkiyelileşme iddialarıyla sahne alan HDP, eski uygulamalarından kopamayacağını yeni eğitim-öğretim yılında tekrar gösterdi.

Türkiyelileşme ve eğitimi boykot

 

KOBANİ OLAYLARI EĞİTİMİ VURDU

6-8 Ekim Kobani olayları ve son aylarda artan terör eylemleri Siirt’te eğitim dünyasını vurdu. Siirt’ten 960 öğretmen ayrıldı.

Yaşanan olaylar Siirt’te Milli Eğitimi vurdu

 

KUR'AN KURSLARI FAHRİ ÖĞRETİCİLERİ MAĞDURİYETLERİNİ DİLE GETİRDİLER

Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında KPSS ve DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgi Testi) sınavına tabi olan öğreticilerin 2 yıllık geçerli olan puanları boşa gidecek. Çünkü 2016 Haziran’ına kadar alım olmayacağı söyleniyor. 

Kuran kursu Fahri Öğreticileri dertli

 

SİİRT BELEDİYESİ KONTAK KAPADI ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLDU

Pkk’nın tırmandırdığı terör olayları nedeniyle bölge halkını mağdur ediyor. Belediyelerin de olayları bahane ederek hizmetleri durdurması vatandaşın mağduriyetini daha da arttırıyor. Siirt Belediyesi'nin halk otobüslerinde kontak kapamasından dolayı Siirt Üniversitesi öğrencileri olumsuz etkilendiler.

 

BAZI OKULLARDA ÖĞRETMENLER PKK PROPAGANDASI YAPIYOR

Siirtliler.Net'e gönderilen bir okur mektubunda, Siirt'teki bazı okullarda PKK'ya yakınlığıyla bilinen bazı öğretmenlerin, sınıflarda örgüt propagandası yaptığı yönünde iddialar yer aldı.

Okullarda PKK Propagandası !!!

 

TERÖRİSTLER ORTAOKUL YANINA BOMBA BIRAKTI

Siirt’te 75.Yıl Ortaokulu yanında bulunan şüpheli bir tencerede parça tesirli bomba çıktı.

Teröristler bunu da yaptı: Okul yanına bomba

 

SİİRT ÜNİVERSİTESİNDEN İLGİNÇ YASAK

ODTÜ gibi çeşitli üniversitelerde kutsallara yönelik saldırılara ilişkin basın açıklaması yapmak isteyen öğrencilerin duyarlılığı Siirt Üniversitesi yönetimince endişeli bulunarak basın açıklamasına izin verilmedi.

Siirt Üniversitesi öğrencilerin duyarlılığını endişeli buldu

Bu haber toplam 2756 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!