1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2012 Sodes Projeleri İçin Süreç Başladı
2012 Sodes Projeleri İçin Süreç Başladı

2012 Sodes Projeleri İçin Süreç Başladı

Kalkınma Bakanlığı tarafından uygulanan Sosyal Destek Programının, 2012 yılı çağrısı yapıldı.

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak, Siirt'e katkı yapmak üzere proje üretmelerini istedi.

 

Proje üretecek sivil toplum kuruluşlarına her türlü desteği vereceklerini kaydeden Vali Çolak, "İlimiz ve bölgemiz açısından çok önemli olan Sosyal Destek Programının 2012 yılı çağrısı yapıldı. SODES programı, sosyal kalkınmışlığı hedefliyor. Bu programdan faydalanan illerde sosyal gelişmeler sağlandı. Seferberlik ruhu içinde hep birlikte projeler üretip Siirt’te de sosyal kalkınmaya hız vereceğiz. Bunun için de proje ekibimizi ve sivil toplum kuruluşlarımızı yeniden motive ederek, çok daha büyük proje üretmelerini sağlayacağız. Kısacası Siirt’i proje üretim merkezi haline getirip, insanımızın yüzünü güldüreceğiz. Amacımız vatandaşlarımızın refah ve yaşam standartlarını artırıp, ilimizin daha yaşanır hale getirmektir. Bunun için de ağırlığımızı, enerjimizi ve bütün imkânlarımızı harcayacağız. Bu güne kadar proje üreten ve Siirt'in gelişmesine katkıda bulunan sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum." dedi.

 

Öte yandan açılan program hakkında yazılı bir açıklama yapan Siirt Valiliği, ilgilileri bilgilendirdi.

 

Yapılan yazılı açıklama şöyle:

 

"Sosyal Destek Programı (SODES), GAP eylem Planının Sosyal gelişmenin Sağlanması bileşeni altında, sosyal ihtiyaçların kısa sürede giderilmesini sağlamak üzere Valiliklerin doğrudan sorumlu olduğu, projeye dayalı bir yapıda oluşturulmuş ve 2008 yılında uygulamaya konulmuştur. SODES projeleri ile yerel dinamikler harekete geçirilerek, istihdam edilebilirliğin arttırılması, sosyal içermenin sağlanması ile kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin desteklenmesi öngörülmektedir.

 

2012 yılı kapsamında hazırlanacak SODES projeleri için başvuru sürecine yönelik tarihler, Kalkınma Bakanlığı tarafından belirlenmiştir. Bu kapsamda proje başvurularınızın www.sodes.gov.tr adresindeki SODES Bilgi Sistemi (SODES-BİS) aracılığıyla ve yazılı olarak, 16 ŞUBAT–15 MART 2012 tarihleri arasında, Valilik SODES Proje Birimine iletilmesine müteakip, 15 Nisan 2012 tarihine kadar yapılacak ön değerlendirilmenin ardından Bakanlığa ulaştırılacaktır.

Bu haber toplam 1747 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!