1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 2011 seçimlerine yeni yeni isimler
2011 seçimlerine yeni yeni isimler

2011 seçimlerine yeni yeni isimler

2011 Haziran’ında yapılması planlanan Genel Seçimler için Siirt kulislerinde yeni isimler konuşuluyor.

A+A-

2011 seçimlerine ilişkin önceki haberimizde vatandaşlar arasında Siirt’ten çıkması muhtemel aday adaylarının isimlerini bildirmiştik. İsim listelerini bildirdiğimiz haberimiz oldukça ilgiyle takip edilmiş ve çok sayıda yorumlar yapılarak tartışma konusu olmuştu.

O haberimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Seçim sürecinin özellikle yılbaşından sonra çok daha hızlı bir şekilde gelişeceği ve aday adaylarının artık ortaya çıkacakları beklenmesine rağmen, kulis çalışmaları, seçim sürecinde izlenecek yol haritalarının şimdiden belirlenmeye başlandığı da gözlemleniyor.

Geçen haftaki muhtemel isimlerle ilgili haberimizin ardından Siirt’teki siyaset kulislerinde farklı isimlerin de ortaya çıktığı görüldü. Yapılan kimi kulislerde isimleri geçenler arasında bulunanlar;

Zekeriya Batğı : Ak Parti’de şok etkisi yapan istifasının ardından istifa gerekçelerini son derece haklı bulanlar tarafından “Adaylığını Koy” yönünde baskı /talep gördüğü konuşulmakta. Batğı hakkında kimi kulislerde “bağımsız aday” olabileceği de konuşulmaktadır.

Cemal Silah: 2007 seçimlerinde bağımsız aday olan daha sonra adaylığını geri çeken Silah’ın 2011 seçimlerinde sahneye çıkacağı ve etkin bir seçim süreci başlatacağı düşünülmekte.

Nuri Okutan: Siirt’in eski valilerinden ve şu an Şanlıurfa Valisi olan Okutan, Siirt’te görev yaptığı yıllarda ektirdiği fıstık ağaçlarıyla Siirt’liler tarafından hayranlıkla anılmaktadır. Kimi kulislerde Okutan’ın sürpriz aday olarak çıkabileceği konuşulurken, Siirt’teki adaylar arasında kimi isimlerle şu sıralar yoğun bir telefon trafiği yaşadığı öğrenildi.

Haşim Taşkıran: 2007 seçimlerinde Ak Parti'den aday adayı olan Taşkıran'ın 2011'de tekrar aday adayı olacağı ve etkili bir seçim süreci geçireceği düşünülmekte.

Bu haber toplam 5081 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!