1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 2011 seçiminde neler yaşandı? PANORAMA-1
2011 seçiminde neler yaşandı? PANORAMA-1

2011 seçiminde neler yaşandı? PANORAMA-1

12 Haziran seçimlerinin en aktif yayın organı olarak değerlendirilen Siirtliler.Net “seçim panoramasında” 1.bölümü sunar.

A+A-

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde, gündem belirleyen, sokağın nabzını tutan, gelişmeleri Siirt’in yanı sıra Ankara ve İstanbul’da da yakından takip edip anlık olarak bilgisayar ekranlarına getiren Siirtliler.Net; okuyucular tarafından “SEÇİMİN EN AKTİF YAYIN ORGANI” olarak değerlendirildi.

Okurlarımızın büyük çoğunluğu tarafından “seçimlerin en başarılı yayını” olarak değerlendirilen Siirtliler.Net e-Gazete’si kimi okurlarımızın eleştirilerine de hedef oldu. Eleştirileri anlayış ve olgunlukla karşılayan Siirtliler.Net, zaman zaman sözlü ve fiili tehditlere de boyun eğmedi.

Peki, neler oldu, neler yaşandı, kimler hangi açıklamalarda bulundu 12 Haziran seçim döneminde. Seçimi aylar öncesinden tarayan Siirtliler.Net, okurlarının hafızalarını bu haberle 2 bölümde tazeleyecek.

İşte resimler ve kısa başlıklarla 12 Haziran Seçimlerinin Panoraması

1.Bölüm

HAS Parti Siirt'te teşkilatlanmaya başladı.2011 seçimlerinde CHP ile BDP'nin evlilik yapacağı gündeme geldi.Siirtliler.Net'in "nasıl bir siyasetçi görmek istiyorsunuz" sorusu sokakta tartışıldı.
Aysel Tuğluk ile Ahmet Türk, Siirt'e gelerek oy istediler.Başbakan Erdoğan, Siirt'e gelerek toplu açılışlar yaptı.Başbakanın mitinginde Siirt milletvekilleri yuhalandı
Vali Musa Çolak, Başbakan'dan teşekkür aldı.Başbakan Aktaş köylülerini ziyaret etti.BDP'nin Gökçebağ Belde Belediye Başkanı istifa etti.
AK Parti İl Başkanı Kızılay'ın istifasının ardından yeni adaylar konuşulmaya başlandı.BDP İl Başkanı "biz hata yapmadıkça AKP 2 vekil çıkaramaz" dedi.İstifa eden Bayram Kızılay'ın ardından AK Parti İl Başkanlığına Ali İlbaş seçildi.
CHP'liler Belediye Başkanı Selim Sadak'ı ziyaret ettiler.Saadet Partisi lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan vefat etti.AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için müracaat eden ilk isim Cengizhan Başaran oldu.
Seçimlerin nabzını hem Ankara'da hem Siirt'te takip eden Siirtliler.Net ziyaretçi rekoru kırdı.İlk bağımsız adaylığını açıklayan Zekeriya Batğı, adaylıktan vazgeçti.Aday adaylarından Osman Ören, "en önemli projem zihniyet değişikliği olacak" dedi.

İkinci Bölüm Haftaya

 

Bu haber toplam 3126 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!