1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 20 Siirtli kız polis okulu sınavına hazırlanacak
20 Siirtli kız polis okulu sınavına hazırlanacak

20 Siirtli kız polis okulu sınavına hazırlanacak

“Yeni İnciler” Projesiyle 20 Siirtli kız polis okulu sınavlarına ücretsiz olarak hazırlanacak.

A+A-

Siirt Valiliği, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşeren Umutlar Derneği işbirliği ile 18-22 yaşları arasında 20 Siirtli kız ücretsiz olarak Polis Okulu sınavlarına hazırlanacaktır.

Projenin ilham kaynağı ise Siirtli hemşehrimiz Polis Başmüfettişi 1.Sınıf Emniyet Müdürü İnci Aksoy’dur.

 

Projenin adı: Yeni İnciler

Projenin Sahibi:

Siirt Valiliği, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ve Yeşeren Umutlar Derneği.

Hedef kitle:

Polis olma şartlarına haiz 18-22 yaşları arasında 20 Siirt’li kız kardeşimiz. (Şu anda sayı 64 oldu başvurular sona erdi ..)

Amaç:

20 Siirtli kızımızı Üniversite Dershanesine göndermek suretiyle mümkün olduğu kadar fazla sayıda kızımızı tüketen insan profilinden çıkarıp üreten insan haline getirmek onlara meslek edindirmek.

Kapsam:

Proje yalnızca bayanlara yönelik olup en az lise ve dengi okul mezunu 23 yasından gün almamış olanları kapsar.

Hedef:

Proje kapsamında dershaneye gidecek kızlarımızın öncelikle vatan ve milletini seven, eğitimli bilinçli bireyler olmasını sağlamak, Üniversite yada polis okullarından birine yerleşmesinde etkin rol oynayacak bilgi ve beceriyi kazandırmak, topluma faydalı birey haline getirmek.

Sürdürülebilirlik:    

Proje her yıl yinelenebilir olması sebebiyle sürdürülebilir bir proje.

Maddi kaynak:

Yeşeren Umutlar Derneği (Tabi Siirti ve hayrı seven insanların bu derneğe yapacakları bağışlar sayesinde yaklaşık proje maliyeti 64 kızımız olursa 100 bin lira).

Proje özeti:

Bölge insanının taşıdığı hassasiyetler ve taassup seviyesine varan engeller sebebiyle Siirt ilinden teşkilatımıza katılan bayanların sayısı iki elin parmaklarını henüz geçmiş değildir. Projenin ilham kaynağı İnci Aksoy Müdürümüz hem bölgenin hem de ülkemizin gurur duyduğu örnek bir insan başarılı bir teşkilat mensubumuzdur.

Bölge insanına imkân verildiğinde neleri yapabileceği geçen yıl düzenlenen üniversite kurslarıyla ortaya konmuş ve Türkiye başarı sıralamasında üst sıralara yükselmiştir.

Bu yıl bu projenin düşünce mimarı olan il Emniyet Müdürümüz Sayın Recep Güven Siirt’e ilk geldiğinde ilden teşkilata girmek için başvuran bayan sayısını sordu ve başvuran sayısı 3- 5 ile sınırlı ve bunlardan kazanan sayısı maalesef geçen sene hiç yoktu. Bu durumu göz önüne alarak bir proje yapmaya karar verdik.

Makam gerekli desteği vereceğini belirtmesi üzerine bu projeyi kurgulanmaya başlandı. Toplum Destekli polislik birimimiz öğrenci tespitlerini yaptı. Dershane masraflarını Derneğimiz karşılayacak ayrıca çeşitli etkinliklerle öğrencilerin polisi tanımaları sağlanacak böylelikle proje adım adım hedefine ulaşacağına inanılmaktadır. Bizim inancımızı sizlerde maddi katkılarınızla destekleyebilirsiniz.

Bilgilerinize arzederim.

                                                                                             

Mustafa DURMAZ

Lojistik Şb. Md.

4. Snf Emniyet Müdürü

 

yeni inciler - YENİ İNCİLER

Bu haber toplam 3654 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!