1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 20 mahalle muhtarına yazıcı dağıtıldı
20 mahalle muhtarına yazıcı dağıtıldı

20 mahalle muhtarına yazıcı dağıtıldı

Siirt Valiliğince, Siirt Merkez Mahalle Muhtarlarına daha önce dağıtımı yapılan bilgisayarlara ek olarak, 20 adet Bilgisayar yazıcısı dağıtımı yapıldı.

A+A-

Valilik Makamında gerçekleştirilen bilgisayar dağıtım törenine Vali Musa Çolak, Mahalle Muhtarları ve diğer yetkililer katıldı.

Vali Musa ÇOLAK, muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada; "Hızla gelişen ve değişen teknoloji çağında, Muhtarlarımızın da çağın gereklerine uymaları, teknik olarak kendilerini geliştirip,  vatandaşlarımıza daha hızlı, etkin ve verimli hizmet sunmaları bakımından, Valiliğimiz tarafından daha önce dağıtımı yapılan bilgisayarlara ek olarak, 20 adet bilgisayar yazıcısını muhtarlarımıza dağıtacağız. Vatandaşlarımıza her zaman devletin şefkatini ve hoşgörüsü ile davranılması gerektiğine vurgu yapan Vali çolak sözlerine şöyle devam etti; bizler vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak, yaşam standartlarını yükseltmek etmek için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yaşadığımız bilgi çağında, bilgi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanmamız gerekiyor. Muhtarlarımızın teknolojik çağın gereklerine uygun, Vatandaşlarımıza sunulan hizmetleri bilgisayar ortamında yapmaları gerekir. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nin kontrol mekanizmalarının iyi işlemesi, nüfus ve vatandaşlık hizmetleri, kimlik paylaşımı sisteminden internet ortamında hizmet alabilmeleri için Muhtarlarımızın mutlaka birer bilgisayar ve yan donanımlarına sahip olmaları gerekiyor,  Valilik olarak sağladığımız imkânlarla; Muhtarlarımızın tüm iş ve işlemlerini bilgi-işlem ortamında gerçekleştirmeleri, Vatandaşlarımızın daha hızlı ve etkin hizmet almalarını kolaylaştıracaktır.” dedi.

Bilgisayar kullanmasını bilmeyen bazı muhtarlarımızın Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılacak olan bilgisayar kurslarına katılmalarını isteyen Vali Musa çolak, konuşmalarının ardından Bilgisayar yazıcılarını Mahalle muhtarlarına dağıttı.

Bu haber toplam 1759 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!