1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 19 Mayıs Gençlik Bayramı kutlamaları
19 Mayıs Gençlik Bayramı kutlamaları

19 Mayıs Gençlik Bayramı kutlamaları

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Siirt'te de Atatürk Anıtı'a çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra törenlere Atatürk Stadyumu'nda devam edildi.

A+A-

Buradaki törende Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Seyfettin Aydın ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Şahin İşleyen, vatandaşların ve öğrencilerin bayramlarını kutladı. 

Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Cengizhan Başaran yaptığı konuşmada, 'Atatürk, Milli Mücadele'yi başlatırken Türk milletinin gücüne inanıyordu. Yaktığı istiklal meşalesinin sonsuza kadar yanacağına inancı tamdı. Her şeyden önce, gençleri istikbalin teminatı olarak görmekteydi. Vatanının bağımsızlığını ve bütünlüğünü korumak tek amaçtı' dedi.

 

Şiirlerin okunmasının ardından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin de Ata'ya cevabı okundu. Güzel Sanatlar Lisesi Korosunun seslendirdiği marşlardan sonra bayram nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinin uyguladığı Yeşeren Umutlar Projesi kapsamında dershaneye devamı sağlanan ve LGS sınavında 6 dalda il birincisi olma başarısını gösteren Ali Tunç'a da ödül verildi.

 

Türk Bayrağının stadyuma girişinin ayakta karşılanmasının ardından resmi geçit yapıldı.

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama töreni yapılan spor ve öğrenci gösterileri ile sona erdi.

Bu haber toplam 2667 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!