1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama ve Şehitleri Anma
18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama ve Şehitleri Anma

18 Mart Çanakkale Zaferi Kutlama ve Şehitleri Anma

AK Parti Siirt Teşkilatı ve Milletvekilleri kutlama mesajları yayımladılar.

A+A-

AK PARTİ SİİRT TEŞKİLATI

(18 Mart Çanakkale Zaferini Kutlama ve şehitlerini Anma Mesajlarıdır)

 

Ülkemiz, 18 Mart 1915’te tarihi başarılardan aldığı ilhamla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkma hedefine emin adımlarla yürümektedir.

Bizim için tarihi değeri çok büyük olan bugünde, insanüstü bir güçle Çanakkale'de destan yazan, vatanseverliğin ve milletine bağlılığın derin örneklerini sunan tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, milletimizin zafer heyecanını yürekten paylaşıyorum…

 

Afif DEMİRKIRAN

Ak Parti Siirt M.Vekili

 

 

Milletimizi dünya haritasından silmek isteyen düşmana karşı bağımsızlığımızın korunması için gözünü kırpmadan  Çanakkale'de kendilerini feda eden 250 binin üzerindeki şehidimiz, vatan şairi Mehmet Akif'in dediği gibi, tarihe sığmayacak kahramanlardır.

Üzerinde özgürce yaşadığımız vatan topraklarını canları pahasına bizlere bırakan onur abidelerimiz olan şehitlerimizi minnetle ve şükranla anıyoruz

 

Yılmaz HELVACIOĞLU

Akparti Siirt M.Vekili

 

 

Çanakkale' de gösterilen büyük kahramanlık, direniş, vatan sevgisi, birlik ve beraberlik İstiklal Mücadelemizin ilham kaynağı olmuş, Kurtuluş Savaşımıza büyük güç katmıştır.

Çanakkale Zaferiyle bağımsızlık inancı ve azmini dünyaya gösteren milletimiz, ardından İstiklal Mücadelesi için kenetlenerek esarete karşı eşsiz bir direniş sergilemiştir.

Şimdi ise millet olarak böylesi büyük bir tarihi zaferin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Öyle Şerefli bir ecdadın torunları olmanın vermiş olduğu gururla tüm milletimizin 18 Mart Çanakkale zaferini kutlar ,ebediyete ayrılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına allahtan rahmet ve mağfiret diliyorum.

 

Ali İLBAŞ

Ak Parti Siirt İl Başkanı

Bu haber toplam 2753 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!