1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 160 Siirtli öğrenciye bursun sahibini öğrendik
160 Siirtli öğrenciye bursun sahibini öğrendik

160 Siirtli öğrenciye bursun sahibini öğrendik

Diyarbakır’da düzenlenen Siirtliler Gecesinde 160 Siirtli öğrenciye burs veren işadamının ismi saklı tutuldu.

A+A-

Dün gece Diyarbakır’da düzenlenen Siirtliler gecesinde ev sahibi olan DİSİDER Başkanı Adnan Öktüren, katılımcılara yaptığı açıklamada Diyarbakır’da okuyan 160 Siirtli öğrenciye burs toplamak istediklerini dile getirdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde kürsüye çıkan Öktüren, 160 öğrenci için katılımcılar arasında bulunan Siirtli bir işadamının bütün bursları tek başına üstlendiğini açıkladı. Ancak 160 öğrencinin her biri için ayda 100 TL bursu tek başına üstlenen bu hayırsever işadamının ismi açıklanmadı.

Öktüren, Siirtliler.Net’ten saklayamadı!

İsminin gizli tutulması isteyen hayırsever işadamının kim olduğunu merak edip DİSİDER Başkanı Adnan Öktüren’e kameralarımızı açarak yanaştık ve küçük bir kandırmaca soruyla hayırsever işadamının kim olduğunu öğrendik.

Az önce Fadıl Akgündüz bey lobide 160 öğrencinin bursunu kendisinin üstlendiğini fakat isminin de reklam edilmemesini kendisinin istediği” yönünde bir açıklama yaptı şeklindeki sorumuzu gerçek sanan Öktüren, Siirtliler.Net kameralarına şu cevabı verdi:

“Hayrın saklı olanı makbuldur. Hayır yapacaksanız bunu bayrak gibi açıklamanıza gerek yok. Fadıl bey isminin saklı kalmasını benden özellikle istedi. Yapılan burs yardımının insanların bilmesi gerektiğini düşünerek bunu anons ettim fakat bu hayrı üstlenen kişinin ismini vermedim. Fadıl bey 160 öğrencimizin bursunu tek başına üstlenmiştir.”

Bu haber toplam 4953 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!