1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 1500 Fidan dikildi
1500 Fidan dikildi

1500 Fidan dikildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan öncülüğünde başlatılan kampanya Siirt’te de gerçekleşti.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde 81 eş zamanlı başlatılan ağaçlandırma çalışmaları ve ‘Gönül Elçileri Projesi’ ile ‘Bereket Ormanları’nın oluşturulması çerçevesinde, Siirt’te fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Kampüs Alanı’nda düzenlenen fidan dikim törenine katılanlar;

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Halil Soysal, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman ve eşi Zeynep Erman, Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Özdemir, Vali Yardımcısı Ceyhun Dilşad Taşkın, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenol Yeloğlu, İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, Ak Parti İl Başkanı Özgür Çalapkulu, Kurum Müdürleri, Siirt Üniversitesi’nden akademisyenler, üniversite öğrencileri

Siirt Üniversitesi Kampüs Alanı’nda Vali Tutulmaz’ın eşi Fatma Tutulmaz ve Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman’ın eşi Zeynep Erman ilk fidanları dikti. Vali Tutulmaz “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve saygıdeğer eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde başlatılan Gönül Elçileri Projesi kapsamında bugün İl Merkezimizde ve tüm ilçelerimizde eş zamanlı olarak fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında bugün bu alanda 1.500 fidanı toprakla buluşturuyoruz.” Dedi.

FİDANLARIN ÇOĞU “SİİRT FISTIĞI”

Siirt’in dört bir yanını yeşil bir örtüyle donatmayı hedeflediklerini belirten Vali Tutulmaz “Valiliğimiz himayelerinde 2015 yılı içerisinde ilimiz merkez ve ilçelerinde, tüm kamu kurumlarımız ile birlikte toplamda 248 bin 700 adet fidan dikiminin gerçekleştirildi. 1 milyon 325 bin adet fidan dikimi ile ilgili projeler hazırlanıyor ve bu fidanlar yıl içerisinde dikimi gerçekleştirilecek. Ayrıca yılsonu itibari ile toplamda 1 milyon 573 bin adet ağaç dikimini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Belirlenen alanlarda başta Siirt Fıstığı olmak üzere, Menengiç, Çam, Akasya vb. fidanlar dikilebilecek. Hedeflenen fidan miktarının yarısından fazlası ise Siirt Fıstığı olacak.” Dedi.

1-020.jpg3-005.jpg3-005.jpg

Daha sonra fidan dikim alanında öğrenciler, Vali Tutulmaz ile gün anısına hatıra fotoğrafı çekildiler. Tören, dikilen fidanlara can suyunun verilmesinin ardından Siirt Üniversitesi tarafından kokteyl verilmesi ile son buldu.

Bu haber toplam 2413 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!