1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 15 Temmuz’un Avrupa Gazisi hemşerimiz Siirt’e geliyor
15 Temmuz’un Avrupa Gazisi hemşerimiz Siirt’e geliyor

15 Temmuz’un Avrupa Gazisi hemşerimiz Siirt’e geliyor

15 Temmuz’un Avrupalı gazisi olan Siirtli hemşerimiz Mahsun Göl, darbeye karşı direnişin yıl dönümü nedeniyle memleketi Siirt’e geliyor.

A+A-

Fransa’da yaşayan Siirtli hemşerimiz Mahsun Göl, 15 Temmuz askeri darbe girişiminin yaşandığı o gün tatil için Türkiye’ye gelmiş ve akşamüzeri darbe girişimiyle karşılaşmıştı. İstanbul Fatih’teki evinde oturduğu sırada darbe girişiminden haberdar olur olmaz kendisini Saraçhane’ye attı ve fetöcü askerlerle mücadeleye girişti. Darbeci rütbeli askerleri engellemeye çalışırken yaşanan arbede sırasında vücudunun çeşitli yerlerinden 5 kurşun yarası aldı ve ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. 

Yaklaşık 1,5 aylık bir tedavi sürecinin ardından ailesiyle birlikte yaşadığı Fransa’ya dönen Gazi hemşerimiz Mahsun Göl, Siirtliler. NET'e o güne ilişkin şu açıklamalarda bulundu “o gecenin ardından neler olacağını hiç bilmiyorduk. Darbe başarılı olurmu olmaz mı, şehitmi oluruz yoksa gazimi diye hiçbir fikrimiz yoktu. Zaten bunları düşünecek bir durumda değildik. Tabir yerindeyse gemileri yakmıştık ve ne olursa olsun darbecilere karşı sonuna kadar direnişi tercih etmiştik ve bunu yaptık. Ne o gün bir tereddüt içerisindeydik ne de sonrasında en ufak bir pişmanlığımız oldu.

Gazi Hemşerimiz Mahsun Göl, 15 Temmuz’un yıl dönümü etkinlikleri kapsamında davet üzerine Siirt’e geliyor.
 

Bu haber toplam 3547 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum