1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. 15 Temmuz Gazimiz Mahfuz Göl ile Siirt’te sohbet
15 Temmuz Gazimiz Mahfuz Göl ile Siirt’te sohbet

15 Temmuz Gazimiz Mahfuz Göl ile Siirt’te sohbet

Siirt Valiliği’nce 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında Siirt’e davet edilen ve Fransa’dan gelen Gazimiz Mahfuz Göl ile Siirt meydanında o geceye ilişkin sohbet ettik.

A+A-

Tam 2 yıl önce Fransa’dan Türkiye’ye geldiği günün akşamında nelerle karşılaşacağını herkes gibi bilmiyordu. Tatile, akraba eş dost ziyareti için 20 yıldır yaşadığı Fransa’dan Türkiye’ye gelerek İstanbul’a inmişti. Siirtli Mahfuz Göl, tatil için geldiği ülkesinde o günün akşamında Gazi olacaktı. Akşam nasıl bir olaya tanıklık edeceğini ve kurşunların arasında kalacağını ve 5 kurşunun kendisine isabet edeceğini bilseydi Türkiye’ye gelirmiydi? Bu sorunun cevabını kendisini yakından tanıyanların verdiği cevap ise “Tereddütsüz bir şekilde evet” olmaktadır.

mahfuz-gol-rop2.jpg

Siirtli Mahfuz Göl, Avrupa’nın tek 15 Temmuz Gazisi olarak tarihe geçti. Fransa’ya gidip 20 yılı geride bırakmasına rağmen deyim yerindeyse Fransızlaşmamış, kendi kültürünü, geleneklerini, ülkesini ve memleketinin selametini sürekli hissetmiş, yaşamış bir hemşerimiz olarak gurur kaynağımızdır.

15 Temmuz’un yıl dönümünde Cumhurbaşkanlığının davet mektubuna rağmen Siirt’e gelmeyi tercih eden Mahfuz Göl “Geçen seneki yıl dönümünde yine Cumhurbaşkanımız tarafından davet edilmiştim ve o davete icabet etmiştim. Fakat bu sene memleketim Siirt’i tercih ettim” dedi.

SİİRTLİLER. NET 15 TEMMUZ’LARI YANYANA GETİRDİ

Siirtliler. NET olarak söyleşi etkinliğimize farklı bir anlam kattık. 15 Temmuz meydanında, 15 Temmuz’da, 15 Temmuz Gazimizi kameramız karşısında konuk ettik. Sohbetimizi aşağıdaki video dosyamızdan izleyebilirsiniz.
 

Bu haber toplam 1679 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum