1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. 15 Temmuz Gazilerinden Siirtli Mahsun Göl
15 Temmuz Gazilerinden Siirtli Mahsun Göl

15 Temmuz Gazilerinden Siirtli Mahsun Göl

Fransa’da yaşayan Siirtli hemşerimiz Mahsun Göl, Türkiye’ye geldi ve askeri darbe girişimini öğrenince her vatansever vatandaş gibi İstanbul Fatih’teki darbe karşıtı için yapılan gösterilere katıldı.

A+A-

Siirtli hemşerimiz Mahsun Göl, uzun yıllardır Fransa’da yaşıyor. Perşembe günü Türkiye’ye gelerek eş-dost ziyareti yaptı. Ertesi akşam askeri darbe girişiminden haberdar oldu. Darbe girişiminin daha ilk saatlerinde kendisini Fatih’teki darbe karşıtı gösteriler için toplanan kalabalık arasına attı. Caddelerde konuşlanan darbeci askerlere sesini yükselterek “bu yaptığınız günahtır, oyuna geliyorsunuz” demeye başladı. “kışlanıza dönün” dediyse de amacına ulaşamadı. Bir anda darbeci askerlerin rastgele vatandaşlar üzerine ateş açmasıyla ortalık kan gölüne döndü. Bu durumu gören Siirtli hemşerimiz Mahsun Göl, ateş açan bir subay (veya astsubay)’a engel olmak için tüfeğini tuttu. Namlunun ucunu tuttuğu için ilk mermiyi parmağından yedi. Ateş açan darbeci subayla boğuşmaya başlayan Mahsun Göl, peşpeşe 4 mermi daha bacaklarından yedi. Yaralanan Mahsun Göl, o sırada özel harekât polislerinin gelmesi ve darbeci askerlere müdahale etmesiyle canını kurtardı. 

Siirtliler.Net’e o anları anlatan Mahsun Göl, şunları söyledi:

15-temmuz-gazisi-mahsun-gol.jpg15-temmuz-gazisi-mahsun-gol-001.jpg15-temmuz-gazisi-mahsun-gol-002.jpg15-temmuz-gazisi-mahsun-gol-003.jpg

15-temmuz-gazisi-mahsun-gol-004.jpg15-temmuz-gazisi-mahsun-gol-005.jpg


Bu haber toplam 1614 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!