1. YAZARLAR

  2. Bekir Berkay Türkay

  3. 15 TEMMUZ, 23 NİSAN VE DAHİ 29 EKİM mi daha büyük!? 
Bekir Berkay Türkay

Bekir Berkay Türkay

Yazarın Tüm Yazıları >

15 TEMMUZ, 23 NİSAN VE DAHİ 29 EKİM mi daha büyük!? 

A+A-

15 TEMMUZ, 23 NİSAN VE DAHİ 29 EKİM mi daha büyük!? 

15 TEMMUZ Bayramı ile iğrenç bir Bayram Yarıştırma konusu başlatıldı. Bunun sebebinin Parti taraftarlığını Vatan, Millet, Devlet, Bayrak taraftarlılığın üstünde tutmak hastalığından kaynaklandığını her ortalama vicdan sahibi bilir ve anlar. Ortalama zeka demiyorum çünkü bunun sebebinin Parti Fanatikliği olduğunu çok iyi bilen ama vicdanını heva heves ve dahi fikirsizliğiyle zekasını üst seviyede tutmaya çalışan şeref yoksunları olduğu hepimizce aşikar.

Darbe gecesi FETÖcü şerefsiz gazeteci kılıklı bir mahluk Cumhurbaşkanımızın sokağa çıkma çağrısından sonra şöyle diyor “Cumhurbaşkanı büyük bir hata yapıyor, bizim milletimiz silah sesiyle kaçacak delik arar, silah tutmasını hatta yerde sürünmesini bile bilmez!” Bu Fetöcü şerefsizin bu sözleri size tanıdık geldi mi?

Ben hatırlatayım size: 

Eski Darbe Heveslisi Askerler: “Bu millet kendi kendini yönetemez bu ülkeyi en iyi bizler yönetiriz!”

Sosyal Demokrat Faşistler: “Bu milletin %60-70-80’i cahil-aptaldır bu ülkeyi biz %20 yani Beyaz Türkler yönetebilir bu ülkenin asıl sahibi bizleriz!”

Kürtçü Marksist-Leninist-Stalinist-Maocu ama aslında Kürt Faşistler: “Türkler sadece ve sadece uçkurlarına düşkün millettir siz de onlara kendinizi peşkeş çekiyorsunuz siz Kürt Halkını en iyi biz yani LGBT savunucusu kıblesiz Kürtler olarak biz yönetebiliriz! Buna izin vermezseniz evinizi yakar, öğretmeninizi öldürür, kızlarınızı haremimize geçirir, çocuklarınızı kalkan olarak kullanırız ve bütün bu “devrim hareketlerini” sizin mutluluğunuz için yaparız çünkü siz cahil bir halksınız biz sizden daha bilgiliyiz…”

Yukarıdaki cümleleri söyleyen zihniyetlerle FETÖCÜ zihniyet arasında zerre farklılık yoktur. Zulmetme metotları değişik olabilir ama zihniyetin kökü aynıdır.

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK Bayramının Millete ama sadece Millete ait bir Bayram olarak kutlanmasını hazmedemeyen bu çukur zihniyet Bayramları yarıştırma işine el atmış ve akıllarınca Milleti bir kez daha kandıracaklarını sanmışlardır. 15 Temmuz akşamı-16 Temmuz Gece ve Sabahı yanıldıklarını anladıklarında ise tamamen azgınlaşmış saldırganlıklarını arttırmışlardır.

15 Temmuz Darbe girişiminin sebebini aşağıda cevaplarını verdiğimiz konular üzerinden yapmaya çalışanların belki hafızları zayıftır zannıyla hatırlatmak istedik.

*1990lı yıllarda da bu kadar çok şehit vardı ama bu kadar terörist devlet ve terörist grup saldırmıyordu. Fetö denen şerefsizlerin başarılı olmasındaki en büyük etmen devlet içine yerleşmiş milletsiz şerefsizlerin milletin inançlarını ayaklar altına almasıydı.

*Ak Parti'ye kadar bu Fetöcülerle böylesine savaş açan başka bir hükümet olmadı! Ak Parti savaşmak yerine anlaşmayı tercih etseydi Türkiye'nin %70-80 ile iktidarda olmaya devam ederdi ama Milletin değil NATO’nun hükümeti olurdu.

*Fetöcü bir Generalin veya Pilotun yetişmesi için en az 30-40 yıl gerekiyor yani Fetöcülere "yardım ve yataklıktan" bahsedecek isek 1980li yıllardan başlayarak Demirel, Ecevit vb herkesi suçlamamız gerek.

*Hain olduklarını anladığı andan itibaren bu örgüte savaş açan Cumhurbaşkanımızı suçlamak yerine biraz da hain olduğu ayan beyan belgeleriyle ispat olunmuş Fetöcülere-Pkk vb.ne destek mahiyetinde davranış gösterenlere tepki göstersek her halde daha hakkaniyetli olur.

*Öğrenmek hayat boyu süren bir süreçtir. 1937'de Atatürk'ün İnönüyü yolsuzluk nedeniyle görevden aldığı kısımlarını hiç atlamadan okumak lazım…

*23 Nisan bu devletin; tabir caizse, ana rahmine düştüğü tarihtir. 29 Ekim ise bu ülkenin doğum günüdür! Bizim atamız Ana Babamız Osmanlıdır. Bize bu bayramlar asla böyle anlatılmadı ama ileride anlatılır umudunu taşımak istiyorum.

Selam ve Dua Milletimize, Polislerimize, Askerlerimize ve tabii Allah başımızdan eksik etmesin Başkomutanımız Cumhurbaşbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olsun!

Bu yazı toplam 12717 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!