1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 14 Eylül İlköğretim’de başarılar ödüllendirildi
14 Eylül İlköğretim’de başarılar ödüllendirildi

14 Eylül İlköğretim’de başarılar ödüllendirildi

14 Eylül İlköğretim Okulu’nda bu yıl Hentbol, Güreş, Taekwando ve Resim yarışmalarında elde edilen başarılar ödüllendirildi

A+A-

HENTBOL: Okulun minikler erkek takımı il birinciliği kazandı. 23 Şubat’ta Diyarbakır’daki bölge yarışmalarına katılacaklar. Kızlar takımı ise il ikinciliğini kazandı.

 

GREKO-ROMEN GÜREŞ: Osmaniye’de yapılan bölge yarışmasında takım halinde Bölge birinciliği

 

RESİM YARIŞMASI: Adıyaman TPAO Bölge Müdürlüğü’nün bölgemizdeki 9 ilin katılımıyla gerçekleştirmiş olduğu Şiir, Öykü ve Resim dalındaki yarışmalarda Resim dalında Bölge ikinciliği kazanıldı. Derece yapan 8.Sınıf öğrencisi Çiğdem Yılmaz 2 Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

 

TAEKWANDO: Çorum’da yapılacak Türkiye Taekwando Şampiyonasına il birincilerimizden,

57 Kg’da Fırat Pöge ile 33 Kg.’da Veysel Özbey ilimizi temsilen katılacaklar.

 


ÇABUKLAR YAPI-İNŞAAT ÇOCUKLARIMIZI YALNIZ BIRAKMADI

Takım halinde derece yapan Hentbol oyuncularımızdan 15 öğrenciye T-Shirt, Forma, Çorap takımı hediye eden Çabuklar Yapı-İnşaat sahibi Mahmut Çabuk, ayrıca çocukların okul ihtiyaçlarını karşılayacak kırtasiye malzemelerinden oluşan 3 paket hediye etti.

 

Çabuklar, ricamızı kırmadı

 

Ödül töreninde “katkınızı arttırmak ister misiniz?” yönündeki talebimizi geri çevirmeyen genç işadamlarımızdan Mahmut Çabuk ayrıca Osmaniye’de yapılan güreş müsabakalarında ferdi birincilik kazanan 3 öğrencimizin eşofmanlarını da alacağı sözünü verdi.

 

Osmaniye’de düzenlenen 15-16 yaş greko-romen güreş müsabakalarında Sedat Bulgaz, Bedirhan Körhan ve İbrahim Yıldız ferdi derece yaparak bölge birinciliğini kazandılar. Osmaniye’de genç müsabıklarımızla birlikte olan Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Akınay, “çocuklarımızın ödüllendirilmesi onların gayretini arttırdığı gibi diğer öğrencilerimize de heyecan veriyor” dedi. Akınay’ın, taekwondo Dünya 8.liği, Avrupa 3.lüğü ve Uluslar arası 3.lüğü gibi dereceleri bulunuyor.

 

Ödül Törenine Katılanlar

Okul Müdürü Abdulhakim Demir, Müdür Yardımcılarından Nurettin Nalbant, A.Mecik Arık, Beden Eğitimi Öğretmeni Osman Akınay, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsa Güneş, Şube Müdürü Cengizhan Başaran, Okul Aile Birliği başkanı

 

Törende, genç başarılarımıza sponsorluk yapan Çabuklar Ticaret’ten Mahmut Çabuk’a teşekkür edilerek bu tür destek çalışmalarının yaygınlaşması temenni edildi.

Bu haber toplam 3822 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!