1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 100 bin mülteci görünce AB’nin ayarı kaçtı
100 bin mülteci görünce AB’nin ayarı kaçtı

100 bin mülteci görünce AB’nin ayarı kaçtı

AK Parti Siirt Milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, Bingöl’de davet edildiği programda AB’nin mülteci sorunuyla ilgili “100 bin mülteciyi görünce ayarları kaçtı” dedi.

A+A-

Siirt milletvekili Prof.Dr.Yasin Aktay, davet edildiği Bingöl’dekia ‘Şehir ve Mülteci” konulu panele katıldı. Panelde yaptığı konuşmada Türkiye’nin 3,5 milyon civarında mülteciye ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Aktay konuşmalarını şu ifadelerle sürdürdü: “İltica bir yerde zoraki insana empoze edilen insanın maruz kaldığı bir hareketliliktir. Bulunduğunuz yerden kovuluyorsunuz. Kovulmaktan da ziyade tehdit ediliyorsunuz. O tehditten kaçmak için canınızı kurtarmak için bir yere sığınıyorsunuz. Şuan Türkiye'de bu durumdan dolayı bulunan 3,5 milyona yakın insan var. Sadece Suriye değil Irak, Mısır, Yemen, Libya'dan insanlar var. Avrupa kapısına dayandığı zaman 100 bin tane mülteci, Avrupa'nın bütün ayarları şaştı bozuldu. Hepsi birden alarm çalmaya başladı. Avrupa Birliğinin bütün standartları hepsi yerle bir olacak

Aktay, “Avrupa Birliği, ne kadar kırılganmış onu görmüş olduk. 100 bin mülteci ile imtihan edildi ve o mülteciler karşısında kırılgan oldular" şeklinde sözlerini tamamladı.

Panel, katılımcıların sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

Bu haber toplam 1466 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!