1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü etkinliklerle kutlandı
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü etkinliklerle kutlandı

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü etkinliklerle kutlandı

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında ilimiz Siirt'te çeşitli etkinlikler düzenlendi.

A+A-

10 Ekim Günü Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu tarafından "Dünya Ruh Sağlığı Günü" olarak kabul edilmektedir. Dünya Ruh Sağlığı Günü'nün bu yıl ki teması "Değişen Dünya'da Gençler ve Ruh Sağlığı" olarak belirlenmiştir. Bu tema çerçevesinde yeni neslin ruh sağlığının korunması ve güçlendirilmesi amacı ile Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Birimi koordinasyonunda; 10 Ekim 2018 tarihinde Siirt Devlet Hastanesi konferans salonunda, Siirt Devlet Hastanesinde görev yapan Psikiyatri Uzmanı Dr. Fatih SAĞLAM tarafından gençlere yönelik "Psikolojik Dayanıklılık" eğitimi verildi.

Aynı gün Siirt Gençlik Merkezinde 14-17 yaş arası gençlere yönelik Çocuk Gelişimci Evin EREN ve Evin SİPER tarafından Psikodrama atölye çalışması yapıldı. 

24.10.2018 tarihinde Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı Biriminde görev yapan Psikolog Dündar DÖRTBUDAK tarafından Çok Amaçlı Toplum Merkezindeki kursiyerlere yönelik “Ergeni Anlayan Anne Baba” konulu seminer verildi. İnteraktif bir şekilde ailelerin ergenler ile yaşadıkları sorunlarla ilgili soru cevap şeklinde eğitim sonlandırıldı.

Ayrıca 16-24 Ekim 2018 tarihleri arasında Merkez toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan Psikolog Cennet KARAKAŞ tarafından ilimizde bulunan ortaöğretim kurumlarında eğitim gören gençlere yönelik, Psikolojik Dayanıklılık, Teknoloji bağımlılığı ve Psikolojik İlkyardım eğitimi verildi.

Bu haber toplam 2082 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!